Hirdetés

A Buzatut „eláztató” üzletember azt állítja: nem is ő jelentette fel vesztegetés elfogadása közben tetten ért politikust

•  Fotó: Videófelvétel

Fotó: Videófelvétel

Emil Savin üzletember – akitől a Vaslui megyei tanács elnöke átvette a korrupcióellenes ügyészek tettenérésre előkészített pénzes táskáját – azt állítja, hogy nem tett feljelentést Dumitru Buzatu ellen.

Krónika

2023. szeptember 25., 15:092023. szeptember 25., 15:09

2023. szeptember 25., 16:372023. szeptember 25., 16:37

Az építkezési vállalkozó hétfőn azt nyilatkozta, hogy a Bârlad-Laza-Codăeşti útnak a cége által végzett felújításával kapcsolatban fordult a korrupcióellenes ügyészséghez (DNA). Nem tartotta ugyanis helyénvalónak, hogy az önkormányzat által kért szakértői véleményt és a vállalkozása által rendelt ellenőrző szakvéleményt ugyanaz a szakértő készítse a munkálatokról.

„Az én feljelentésem a szakértő ellen irányult, nem Buzatu ellen. (...) Hogy azután mi következett, az más történet” – fogalmazott az üzletember. Emil Savin hozzátette, a sajtóban megjelent információkkal ellentétben

Hirdetés

sosem fűzte baráti kapcsolat Dumitru Buzatuhoz, „nem szívelték egymást”.

Azt is cáfolta, hogy cége sok megrendelést kapott volna a megyei önkormányzattól. „Jelenleg nulla szerződésem van a megyei tanáccsal” – szögezte le az Agerpres szerint.

A vállalkozó cáfolta Buzatunak azt az állítását is, miszerint kölcsön kérte tőle az autójában megtalált pénzt.

„Egy banit sem kért kölcsön tőlem (...) Nem kellett volna megtörténnie mindannak, ami megtörtént, de ez volt az egyetlen járható út. Ha nem így jártam volna el, egyéb következményei lettek volna, amiről most nem beszélhetek” – jelentette ki. Az üzletember azt is elmondta, hogy korábban nem vesztegetett meg senkit, nem követett el hibákat. Hozzátette,

csak az bántja, hogy „kényelmetlenséget” okozott vejének, Eduard Popica volt Vaslui megyei prefektusnak, jelenlegi szociáldemokrata párti képviselőnek, aki köztudottan közeli kapcsolatban áll Buzatuval.

A Vaslui megyei tanács elnökét péntek este tetten érték az ügyészek, amint 1 250 000 lejt vett át Emil Savin üzletembertől. Az összeg a megyei tanács által az útfelújítási munkálatokért Savin cégének kifizetett számlák értékének 10 százalékát tette ki.

Buzatu ellen büntetőeljárás indult vesztegetés elfogadása miatt, és a Vaslui megyei törvényszék szombaton elrendelte 30 napos előzetes letartóztatását. A megyei tanácselnök megfellebbezte a döntést, a iaşi-i táblabíróság a hét folyamán bírálja el a fellebbezését.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 05., péntek

Késve szóltak az ukránok a románoknak a harci drónról, beszédes a görög példa

A román fél arra kérte az ukrán hatóságokat, hogy azonal értesítsék őket a Románia számára kockázatot jelentő helyzetekről – közölte pénteken a bukaresti belügyminisztérium.

Késve szóltak az ukránok a románoknak a harci drónról, beszédes a görög példa
Hirdetés
2026. június 05., péntek

„Kerékbe törnék” a KRESZ-t: a 14 éven aluliak közúti biciklizését tenné lehetővé az RMDSZ

Szabó Ödön parlamenti képviselő a Krónikának elmondta: a jogszabály szigorának enyhítése hozzájárulhat a biciklihasználat szélesebb körben való elterjedéséhez, az egészséges életmódra neveléshez és a közlekedési kultúra növeléséhez.

„Kerékbe törnék” a KRESZ-t: a 14 éven aluliak közúti biciklizését tenné lehetővé az RMDSZ
2026. június 05., péntek

Ukrán a Konstancán felrobbant drón, és még több is sodródhat a környéken

Ukrán lehetett a konstancai kikötőben pénteken délelőtt felrobbant tengeri drón, és több hasonló eszköz is lehet még a közelben – jelentette ki Adrian-Teodor Picoiu, Konstanca megye prefektusa.

Ukrán a Konstancán felrobbant drón, és még több is sodródhat a környéken
2026. június 05., péntek

Nicușor Dan rendkívül súlyos incidensnek nevezte a konstancai drónrobbanást

A montenegrói EU-Nyugat-Balkán csúcstalálkozóra tartó román államfő a repülőn értesült arról, hogy felrobbant egy tengeri akna a konstancai kikötőben – erről a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben számolt be Nicușor Dan.

Nicușor Dan rendkívül súlyos incidensnek nevezte a konstancai drónrobbanást
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Megszólalt a galaci nő, akinek drón csapódott az otthonába: „az előszoba lángokban állt, elkezdtem kiabálni a gyerek után”

Hogyan élte át a drónbecsapódást? Min ment keresztül 14 éves fiával? – a Digi24 hírtelevíziónak mesélt a még mindig kórházban lábadozó galaci nő, akinek május 29-ére virradóra orosz drón csapódott be 10. emeleti lakásába.

Megszólalt a galaci nő, akinek drón csapódott az otthonába: „az előszoba lángokban állt, elkezdtem kiabálni a gyerek után”
2026. június 05., péntek

Tengeri drón robbant fel a konstancai kikötőben

Felrobbant pénteken délelőtt egy tengeri drón a konstancai kikötőben. Az újabb súlyos incidens pontosan egy héttel a galaci drónbecsapódás után történt.

Tengeri drón robbant fel a konstancai kikötőben
2026. június 05., péntek

Bolojan: a kormánynak nincs köze ahhoz, hogy a SRI egy magyar vállalkozó cégével kötött közel 200 millió eurós szerződést

A kormánynak nem volt köze ahhoz, hogy a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) a Digi Communications-szel kötött 196 millió euró értékű szerződést az európai uniós haderő-fejlesztési program (SAFE) keretében” – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.

Bolojan: a kormánynak nincs köze ahhoz, hogy a SRI egy magyar vállalkozó cégével kötött közel 200 millió eurós szerződést
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Az ügyvivő miniszterelnök nem bízik a Tomac-kormány sikerében

Kételyének adott hangot Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök annak, hogy egy szakértői kormány képes lenne megbirkózni a rá váró nehézségekkel.

Az ügyvivő miniszterelnök nem bízik a Tomac-kormány sikerében
2026. június 04., csütörtök

Magyar vezetője lett az országos restitúciós hatóságnak

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.

Magyar vezetője lett az országos restitúciós hatóságnak
2026. június 04., csütörtök

Kelemen Hunor a miniszterelnök-jelöltről: várjuk a kormányprogramot, utána döntünk

Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.

Kelemen Hunor a miniszterelnök-jelöltről: várjuk a kormányprogramot, utána döntünk
Hirdetés
Hirdetés