
Fotó: Hamm
A székelyföldi ételrendelés világában új fejezet nyílik, a Hamm ételrendelő és kiszállító cég bejelentette az Ospătarul alkalmazás és weboldal felvásárlását.
2023. augusztus 14., 11:592023. augusztus 14., 11:59
Ez az üzleti tevékenység egyrészt Sepsiszentgyörgy lakosságát – az éttermeket valamint az ételrendelőket – érinti, másrészt pedig a Hamm márka szélesebb terjeszkedési stratégiájának egyik kulcsfontosságú lépését jelenti.
Sike Csanád, az Ospătarul alkalmazás alapítója már az elejétől fogva arra törekedett, hogy könnyebbé és kényelmesebbé tegye a helyi ételrendelést. A weboldal és az alkalmazás sikeressé vált, az emberek megszerették a megbízható ételrendelés egyszerűségét a hagyományos lehetőségekhez képest. Csanád most úgy érzi, hogy
A Hamm csapata hozzánk hasonló értékek mentén építkezett és fejlesztett Hargita megyében a kezdetektől fogva. Saját vállalkozásunkon keresztül azt tapasztaltuk meg, hogy Székelyföldön is lehet erős helyi brandet építeni, amely képes felvenni a versenyt a multikkal. Úgy véljük, hogy a Hamm és az Ospătarul: azaz
Illetve abban segítik a Hamm-ot, hogy helyi kisvállalkozásként minél nagyobbra nőhessen a nemzetközi konkurencia jelenléte ellenére is. Hargita és Kovászna megye után azt kívánjuk, hogy Maros megye is mihamarabb felkerüljön a Hamm étel-házhozszállítási térképére.
Ospătarul partnereinknek és ügyfeleinknek köszönjük az együttműködést és a sokéves bizalmat, alkalmazottainknak és külső közreműködőinknek pedig azt, hogy az elmúlt évek során hozzájárultak közel félmillió étel-házhozszállítás sikeres lebonyolításához.
Fotó: Pinti Attila
Az új tulajdonosok, Nagy Lajos és Gál Szabolcs, a Hamm cég tulajdonosai új nézőpontot hoznak a vállalkozásba. Nagy Lajos, mint ügyvezető igazgató számos értékes tapasztalatot szerzett a vállalatirányítás és pénzügyi világ terén. Fiatal vállalkozóként saját vállalkozását egy külföldi kitérő és egy sikeres pályázat révén indította el, és azóta folyamatosan építette és fejlesztette azt a jelenlegi sikerességéig. Ő fogja irányítani az új stratégiákat és a cég terjeszkedését.
„Önmagában az, hogy sikerül belépnünk a sepsiszentgyörgyi piacra, ezzel pedig a rég áhított Kovászna megye is felkerül a Hamm térképére, nem kis eredmény. Ehhez szükségünk volt nagyszerű csapatunkra, akikkel folyamatosan vállvetve haladtunk a fejlődés útján, szükségünk volt bátorságra, ambícióra és arra, hogy meglássuk a fejlődésben rejlő lehetőségeket” – mondta.
Gál Szabolcs marketing szemléletű vezető fejlesztő a technológia terén jártas, aki az alkalmazás fejlesztésében hoz majd újításokat, hogy a felhasználói élmény még jobb legyen.
„Továbbra is a fő célunk az egyszerű, gyors ételrendelés, és a minőségi szállítási szolgáltatás fenntartása. Technikai szempontból ezek folyamatos kihívások elé állítanak minket, viszont az Ospătarul jelenlegi csapata velünk marad, akikkel közösen még magasabb szintekre visszük ezt a szolgáltatást. Az új technikai megoldások alkalmazása és a felhasználói élmény növelése egy állandó folyamat, csak így tud a Hamm naprakész és népszerű maradni még a multikkal szemben is.
Fotó: Hamm
Az átmenet fokozatosan zajlik, az Ospătarul alkalmazás lépésről lépésre a Hamm alkalmazássá alakul át, és így a helyi vásárlók szélesebb kínálatot és kiváló kiszállítási szolgáltatást kaphatnak. A folyamat során Sike Csanád és az új tulajdonosok arra összpontosítanak, hogy megőrizzék az alkalmazás eredeti értékeit, miközben új fejlesztéseket vezetnek be.
A régi tulajdonos is örömmel áll a változás mögött, különösen azért, mert az alkalmazás egy helyi, lokális cég, a Hamm kezébe kerül. Ez a lépés azt mutatja, hogy
Ez az átállás a Hamm cég terjeszkedési tervének egyik kulcsfontosságú elemévé vált. A cég stratégiai célja, hogy kiterjessze hatókörét és növelje részesedését a piacokon, ahol jelen van. Az Ospătarul alkalmazás felvásárlása egyértelműen mutatja a Hamm elkötelezettségét a helyi piacok és a fejlődés iránt.
Fotó: Hamm
A sepsiszentgyörgyi partner éttermek pozitívan fogadták az átalakulást, és támogatásukkal erősítették meg a Hamm alkalmazás és az Ospătarul együttműködését.
Ez egyértelműen mutatja, hogy a helyi vállalkozók nyitottan és pozitívan állnak az őket is érintő változások elébe.
Az Ospătarul alkalmazás átalakulása a Hamm márka alá izgalmas új fejezetet nyit a székelyföldi ételrendelési piacon. Az új tulajdonosok elkötelezettsége és összehangolt munkája segíti, hogy az alkalmazás még kényelmesebb és innovatívabb legyen a felhasználók számára.
Fotó: Hamm
A Hamm ételrendelő alkalmazás 2020 februárjában indult útjára közel másfél év munka és előkészület után, épp a Covid-19 világjárvány előtt. Már az év nyarán a szállítási szolgáltatás is elindult, az észlelt jelentős igényeknek köszönhetően. Jelenleg Csíkszeredában, Székelyudvarhelyen és Gyergyószentmiklóson van jelentőségteljesen jelen, és Sepsiszentgyörgyön kívül jelenleg Marosvásárhelyen folyik az előkészítési fázis.
1. Megváltozott fogyasztói szokások: az ételrendelés mellett már a telefonos bevásárlásra is van lehetőség
2. Telefonos alkalmazás segíti a munkát
Fotó: Hamm
Fotó: Hamm
A Hamm csapat fontosnak tartja a karitatív, közösségi megmozdulásokat, ezért rendszeresen szerveznek ilyen akciókat, amit szeretnének Sepsiszentgyörgyön is tovább folytatni:
1. Támogatják a civileket
2. Célba ért az ételrendelő alkalmazás jótékonysági gyűjtése
3. Pizzával kedveskednek a nélkülöző gyerekeknek
4. Gyermeknapi adománygyűjtés: pizzát oda, ahol talán még sosem ettek ilyet
5. Külön megjutalmazzák Székelyudvarhelyen a véradókat
6. Kórházi dolgozókat és nélkülöző családokat támogatnak Hargita megyében
7. Ünnepi vacsora a nélkülözőknek
8. Karácsonyi csomagosztás 2021
9. Támogassuk kicsi Noelt közösen
Fotó: Hamm
Továbbá a Hamm csapata rendszeresen szervez közösségi tipp versenyeket (foci, hoki), rajzpályázatokat, nyereményjátékokat, és még egy saját karikatúra-sorozata is van. Támogatja a közösségi rendezvényeket is mint pl. a Cloud Youth Festival vagy a NyárON Szereda. A közeljövőben egy gasztroműsort tervez indítani Hammer néven, de erről egyelőre többet nem árultak el. Ha nem szeretnél lemaradni semmi újdonságról, kövesd a Hamm Facebook-oldalát. Az alkalmazás letölthető a Play áruházból vagy az Appstoreból.
Fotó: Hamm
Fotó: Hamm
Az Ospătarul a szó minden értelmében egy helyi étel házhoz rendelési kisvállalkozás, melyet 2019 februárjában indítottak Sepsiszentgyörgyön. Az oldal fejlesztése két évvel korábban elkezdődött, és zajlott folyamatosan az évek során napjainkig, nulláról, helyi szakemberek alkalmazásával, illetve bevonásával.
Az Ospătarul felület felhasználóinak kiemelkedő ügyfélélmény-kialakítását tartották mindvégig szem előtt. Büszkék rá, hogy a nemzetközi konkurencia többrendbeli megjelenése ellenére – a kezdetektől fogva és mindvégig – piacvezetők voltak és most is azok Sepsiszentgyörgyön.
Fotó: Ospătarul
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.
Bár úgy tűnik, még mindig megosztja a romániai társadalmat az ázsiai vendégmunkások foglalkoztatása, napról napra több nepálit, indiait vagy éppen Srí Lanka-it láthatunk az erdélyi városok utcáin. De miért éri meg ázsiaiként Romániában munkát vállalni?
Az Európai Bizottság 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Pavăl testvérek leküzdötték az utolsó akadályt is: a Dedeman tulajdonosaié lehet a Carrefour romániai üzletága. A Versenytanács úgy döntött ugyanis, hogy a Carrefour Románia felvásárlása nem versenyellenes.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint májusban 11 970 személynek folyósítottak különleges nyugdíjat, 13-mal többnek, mint előző hónapban.
Az első négy hónapban 2,508 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1 százalékkal (24 500 toe-val) kevesebbet, mint 2025 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szombaton közölt adataiból.
szóljon hozzá!