Robbanás történt szombat este egy autógáz-töltőállomáson a Dâmboviţa megyei Crevedia településen.
Az Európai Unió Tanácsa új jogszabályt fogadott el az unióban található elektromos töltőberendezések és üzemanyagtöltő állomások számának növeléséről – tájékoztatott az uniós tanács.
Emelte a benzin árát, a gázolajét pedig csökkentette kedd reggel a piacvezető Petrom kőolajipari társaság, ami miatt szokatlan helyzet állt elő: ma már drágább egy liter benzin, mint a gázolaj. Legalábbis a Petrom kútjainál.
Második egymást követő napon, 9 centtel csökkentette péntek reggel a standard benzin és gázolaj literenkénti árát a Petrom. A korábbi trendekkel ellentétben, ma már gyakorlatilag nincs különbség a benzin és a gázolaj ára között.
Látványosan, literenként 14 banival csökkentette hétfő reggel a benzin és a gázolaj árát a Petrom – Románia vezető üzemanyag-forgalmazójánál az elmúlt hat nap során ez volt immár az ötödik árcsökkentés.
A napokban is folytatta a drágulást a benzin a romániai töltőállomásokon, így zavaly óta felére csökkent az árkülönbség a gázolajhoz képest.
Több romániai töltőállomás-hálózatnál is csökkent a napokban a gázolaj ára – elemzők szerint várhatóan áprilisban érezzük meg az Európai Unió által az orosz kőolajtermékekre az ukrajnai háború miatt kivetett embargó hatását.
Nagyjából 8 százalékkal drágult meg az év eleje óta a benzin és a gázolaj is a romániai töltőállomásokon.
Romániai érdekeltségeinek értékesítésére készülhet a moszkvai központú Lukoil nemzetközi energiavállalat a román sajtó által idézett piaci források szerint. Azt is tudni vélik, hogy a Shell máris érdeklődik.