A válasz mindenre 42: felújított kenujával evez karibi vizekre Rakonczay Gábor óceánátkelő hajós

Átalakította a Fa Nándor által épített, Vitézről 42-re keresztelt kenut Rakonczay Gábor hatszoros óceánátkelő hajós, aki nemsokára Antigua szigetére indul. A kétszeres Guinness-rekorder extrém sportoló a kenus expedíció részleteiről beszélt a Krónikának.

Elhunyt Csapó Géza olimpiai ezüst- és bronzérmes kajakos

Hetvenegy éves korában elhunyt Csapó Géza olimpiai ezüst- és bronzérmes kajakozó.

2022. augusztus 22., hétfő

Novák Eduárd és a Román Olimpiai és Sportbizottság elnöke is gratulált a kajak-kenu Eb-n sikeresen szereplő sportolóknak

Novák Eduárd sportminiszter és Mihai Covaliu, a Román Olimpiai és Sportbizottság (COSR) elnöke hétfőn a snagovi Elisabeta Lipă Sportkomplexumban tartott rendezvényen gratulált a müncheni kajak-kenu Európa-bajnokságon érmet szerzett román sportolóknak.

2022. augusztus 21., vasárnap

„Belapátolták” az érmeket a magyar kajak-kenusok a müncheni Európa-bajnokságon

„Bearanyozták” a magyar kajak-kenusok a müncheni Európa-bajnokságot, ahol már hét magyar versenyzőnek sikerült megszereznie a legfényesebben csillogó érmet. Románia a világbajnok kenus Cătălin Chirilă révén egy arany- és egy bronzérmet ünnepelt.

2022. augusztus 20., szombat

Aranyérmet szerzett Cătălin Chirilă a férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámában

Aranyérmet nyert Cătălin Chirilă a férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámának szombati döntőjében a Münchenben zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

2021. szeptember 19., vasárnap

Tizennyolc magyar éremből minden harmadik arany lett a kajak-kenu-vébén

A magyar versenyzők négy érmet, közte három aranyat nyertek a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság vasárnap délutáni 5000 méteres döntőiben, így a küldöttség 18 dobogós hellyel, hat elsővel, nyolc másodikkal és négy harmadikkal zárta a vb-t.

2021. szeptember 08., szerda

Búcsúzó fejsimogatás a születésnapon: Kósa András László Ivan Patzaichin és Wichmann Tamás barátságáról

Ivan Patzaichin mindig is lipovánnak tartotta magát, nemcsak visszatért a Duna-deltába, hanem ott is élt – állapította meg lapunknak a vasárnap elhunyt kenuslegendáról Kósa András László, aki jól ismerte a kiváló sportembert.

2021. szeptember 03., péntek

Bearanyozott reggel: Kiss Péter Pál kajakos elsőként ért célba a tokiói paralimpián

Kiss Péter Pál aranyérmet nyert K1 200 méteren a tokiói paralimpián. Ugyanebben a számban Juhász Tamás hatodik lett.

2021. augusztus 07., szombat

Megvan a hatodik arany, megvédte címét a női kajaknégyes

A magyar női kajaknégyes ismét megvédte címét 500 méteren a tokiói olimpián, az egység vezérevezőse, Kozák Danuta pályafutása hatodik ötkarikás aranyérmét szerezte.

2021. augusztus 05., csütörtök

FRISSÍTVE – Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet, Csipes Tamara ezüstérmet szerzett (Nyilatkozatokkal)

Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet szerzett a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián. A szám másik magyarja, Csizmadia Kolos negyedik lett a döntőben.

2021. augusztus 03., kedd

FRISSÍTVE – Éremesővel indult a nap: egy aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot szereztek a magyar kajak-kenusok (Nyilatkozatokkal)

Parádés verseny után Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám pedig ezüstérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren a tokiói olimpián. A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó nem sokkal később bronzérmet nyert K-2 500 méteren.

2021. június 06., vasárnap

Fölényesen Európa legjobbjai: Magyarország 9 arannyal, összesen 18 éremmel zárta a kajak-kenu Eb-t

A magyar versenyzők két-két arany- és ezüstérmet gyűjtöttek a poznani kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnap délutáni 5000 méteres versenyeiben, így a küldöttség 18 dobogós hellyel, kilenc elsővel, hét másodikkal és két harmadikkal zárta a kontinensviadalt. Az olimpiai számokban 4-2-1 volt a mérleg.

2021. június 02., szerda

Kajak-kenu Eb: az olimpia előtti utolsó erőfelmérő következik

Csütörtöktől vasárnapig Poznanban rendezik a gyorsasági kajak-kenu és parakenu Európa-bajnokságot, amely a kontinens legjobbjai, így a magyarok számára is az utolsó nemzetközi erőfelmérőt jelenti a nyári tokiói olimpia, illetve paralimpia előtt.

2020. február 13., csütörtök

Elhunyt Wichmann Tamás világ- és Európa-bajnok kenus

Hosszan tartó, súlyos betegség után 72 éves korában szerdán elhunyt Wichmann Tamás kilencszeres világbajnok, háromszoros Európa-bajnok és kétszeres olimpiai ezüstérmes kenus, az 1970-es évek Magyarországának egyik legnépszerűbb sportolója – értesült a Nemzeti Sport a családtól.

2019. augusztus 25., vasárnap

Kajak-kenu-vb: magabiztos versenyzéssel aranyéremes a női kajaknégyes 500 méteren, a férfiak ötödikként zártak

A Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású női kajaknégyes aranyérmet szerzett, a férfi kajaknégyes pedig ötödik lett 500 méteren a szegedi olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.

Kajak-kenu-vb - Balla és Takács ezüst-, Kozák bronzérmes, újabb három tokiói kvóta

Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső kenupárosa ezüst-, a kajakos Kozák Danuta pedig egyesben bronzérmet szerzett vasárnap 500 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.