Hirdetés
Néhány kategória számára eltörli a kormány a „betegségadót”, és pénzt ad a hátrányos helyzetben levő anyáknak

Néhány kategória számára eltörli a kormány a „betegségadót”, és pénzt ad a hátrányos helyzetben levő anyáknak

A kormány csütörtöki ülésén sürgősségi rendelettel törli el a betegszabadság idején folyósított juttatás járulékkötelezettségét a daganatos betegségben szenvedők, a beteg gyereket nevelő anyák és a várandós nők esetében.

2024. április 02., kedd

Egyes esetekben egyetért Ciolacu a „betegségadó” eltörlésével

Marcel Ciolacu miniszterelnök egyetért a betegszabadság idején folyósított juttatás járulékkötelezettségének eltörlésével a krónikus betegek, a daganatos betegségben szenvedők és a fiatal anyák esetében.

Egyes esetekben egyetért Ciolacu a „betegségadó” eltörlésével
2024. március 04., hétfő

Ellenőrző akciókkal tartaná kordában a betegszabadságokat a szakminiszter

Csak tervezett, komoly és szisztematikus ellenőrzéssel lehet elviselhető szintre korlátozni a betegszabadságok kiállítását – jelentette ki hétfőn Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.

Ellenőrző akciókkal tartaná kordában a betegszabadságokat a szakminiszter
Hirdetés
2024. február 12., hétfő

Érvénytelenítette a sokat bírált „betegségadót” a szenátus

A bukaresti szenátus munkaügyi és pénzügyi-költségvetési bizottsága törölte a 2023/115-ös sürgősségi rendeletből a betegszabadság ideje alatt folyósított juttatás 10 százalékos adójáról szóló előírást.

Érvénytelenítette a sokat bírált „betegségadót” a szenátus
2024. február 06., kedd

A betegszabadság alatt járó összeg adójának eltörlését követelik a krónikus betegek

A betegszabadság ideje alatt folyósított juttatás 10 százalékos adójának eltörlését kérte kedden a hatóságoktól a krónikus bántalmakban szenvedő betegek szervezeteinek koalíciója.

A betegszabadság alatt járó összeg adójának eltörlését követelik a krónikus betegek
Hirdetés
2023. július 03., hétfő

Összesen 23 ezer évnyi betegszabadságot vettek ki Romániában az év első három hónapjában, Ciolacu vizsgálatot kért

Csak az idei év első negyedében 23 ezer évnyi betegszabadságot vettek ki az alkalmazottak Romániában – derül ki az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) adataiból.

Összesen 23 ezer évnyi betegszabadságot vettek ki Romániában az év első három hónapjában, Ciolacu vizsgálatot kért

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés