„Bemelegítésnek pont elég volt” – Gyenes Emánuel 68. a Dakar Rali első szakasza után

Páva Adorján 2019. január 08., 12:41

Gyenes Emánuel szatmárnémeti motorversenyző a 68. helyen zárta a Peruban zajló Dakar Rali első szakaszát.

Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes - Mani

A novemberben kartörést szenvedő, ám KTM-jével így is rajthoz álló motoros 25 perc és 5 másodperces hátránnyal ért célba a győztes spanyol Joan Barreda (Honda) mögött a Lima és Pisco közötti 414 kilométeres távon, amelyből 84 kilométer volt a gyorsasági szakasz.

Gyenes Mani a hivatalos Facebook-oldalán kedd délben közölt magyar nyelvű videóban – amelyet nem sokkal közlése után eltávolítottak a bejegyzések közül, majd később visszakerült az oldalra, amelyen a román nyelvű elemzés is megjelent – úgy értékelte a bemutatkozást, hogy „bemelegítésnek pont elég volt”.

{K1}

Az autósoknál a kétszeres bajnok katari Nasszer al-Attijah (Toyota) nyert, a Szalay Balázs, Bunkoczi László páros (Opel) a 42. helyen zárt. Kedden a Pisco és San Juan de Marcona közötti 342 kilométer vár a mezőnyre.