Történelmi dunaújvárosi siker a női vízilabda Európai Szuperkupában

MTI 2018. november 10., 14:14

Történelmi sikert aratott a Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics női vízilabdacsapata, amely szombaton megnyerte az Európai Szuperkupát. Mihók Attila LEN Kupa-győztes együttese ötméteresek után diadalmaskodott az Euroliga-címvédő orosz Kirisi vendégeként.

Aranyos lányok. Nagyot hajrázva hódították el a trófeát a Dunaújváros játékosai Fotó: Waterpolo.hu

A magyar együttes Garda Krisztina emberelőnyös góljával szerzett vezetést, majd több hátrányt is kivédekezett. Az oroszok a második negyedben vették át először a vezetését és a nagyszünetre két gólra növelték előnyüket.

Azonban lélektanilag fontos volt, hogy a magyarok közvetlenül a félidő előtt kivédekeztek egy kettős emberelőnyt.

Ezzel együtt a zárófelvonásban kétszer is három gól volt a különbség, de a dunaújvárosiak még innen is felkapaszkodtak döntetlenre – Vályi Vanda 59 másodperccel a vége előtt egyenlített –, hogy aztán megnyerjék az ötméteres párbajt. A Dunaújváros története során először hódította el a trófeát.

Eredmény, Női Európai Szuperkupa:
Kirisi (orosz) - Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics 13-15 (2-2, 3-1, 5-4, 1-4, 2-4) - ötméteresekkel.
-------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Gurisatti 3, Garda, Menczinger, Vályi 2-2, Ziegler, Mahieu 1-1