Elpuskázott rajt: kikapott a magyar válogatott a férfi kézilabda Eb-n

Krónika 2018. január 13., 23:13

A magyar válogatott kikapott az olimpiai bajnok dán együttestől a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában szombaton este Varasdon.

Balogh Zsolték (labdával) különösen a második félidőben nem voltak a helyzet magaslatán Fotó: MTI

A Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány irányította magyarok 32-25-re maradtak alul Mikkel Hansenékkel szemben.

Az MTI tudósítása szerint az első félidő nagyobb részében védekezésben és támadásban is jó teljesítményt nyújtott a magyar együttes, amelynek kimondottan nehéz dolga volt a lendületesen játszó, rendkívül határozott dánokkal szemben. A magyarok többször is vezettek, de a szünetben 14-12-es hátrányban voltak.

A második felvonásban viszont sokáig gyengélkedtek, tíz perc alatt csak egyszer voltak eredményesek, és hiába küzdöttek változatlanul, ebben a periódusban eldőlt a meccs (22-17).

A magyar csapat hétfőn – az előző kontinenstornán ezüstérmes – Spanyolországgal, szerdán pedig Csehországgal találkozik a D csoportban. A középdöntőbe az első három helyezett jut.