Női kézi-vb: Csehország utolsó másodpercben lőtt góllal hazaküldte Romániát

Krónika 2017. december 11., 20:20

Románia válogatottja meglepetésre elbukta a németországi női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjét, miután hétfőn este egy góllal alulmaradt az esélytelenebbnek tartott Csehország együttesével szemben.

Fotó: IHF

Az Ambros Martín irányította román válogatott nagyszerűen kezdte az első félidőt, és a remekül játszó, a találkozón tizenhárom találatig jutó Cristina Neagu vezérletével ellépett három góllal.

A második hátékrészben azonban a csehek (akiket a magyar válogatott 30-29-re legyőzött a múlt pénteki utolsó csoportmérkőzésen) nem adták fel, és két perccel a mérkőzés vége előtt átvették a vezetést.

Neagunak tíz másodperccel a rendes játékidő lefújása előtt sikerült kiegyenlítenie, a csehek kapitánya azonban kikérte idejét.

Az időkérés után Csehország válogatottja hét az öt ellen támadott, és utolsó másodpercben szerzett góllal bejutott a legjobb nyolc közé. Románia az A csoport első helyén végzett Paraguay (29-17), Szlovénia (31-28), Spanyolország (19-17) és Angola (27-24) legyőzésével, miközben Franciaországtól 26-17 arányban kikapott.