Transilvania Rally: hazai pályán előzött Marișca

Krónika 2017. május 07., 15:31

A házigazda Napoca Rally Academy párosa, Bogdan Marișca és Carmen Poenaru (Ford Fiesta R5) nyerte meg az országos ralibajnokság második futamát, a hétvégi Transilvania Rallyt.

Fotó: Ramona Francean/Facebook

A kolozsvári viadal főesélyesének számító címvédő, Simone Tempestini Citroen DS3 R5 típusú autójának meghibásodása miatt már pénteken feladta a viadalt, ezért a dobogó második helyén végül Dan Gîrtofan (Skoda Fabia R5) végzett, míg Vali Porcisteanu a harmadik helyre kormányozta be a Mitsubishi Lancer Evo IX-et.

A futam egyben az európai bajnokság (Tour European Rally) első fordulójának is számított,

amelyben az olasz Giandomenico Basso–Lorenzo Granai duó győzött egy Hyunday i20 R5-ös volánja mögött.

Ebben a nemzetközi küzdelemben volt érdekelt a dél-koreai Chevon Lim–Martijn Wydaeghe egység, amely szombaton Roska község környékén súlyos balesetet szenvedett, amikor autója kisodródott az útról és egy oszlopnak ütközött. A versenyzőket azonnal kórházba szállították, ahonnan a navigátort már aznap kiengedték, a pilótát viszont megfigyelés céljából még bent tartották.

Az országos bajnokságban egyébként Marișca átvette a vezetést Tempestinitől. A következő futamot június 2-án és 3-án rendezik Aradon.