Vidrátszegi repülőtér: fantomberuházóktól tartanak

Vidrátszegi repülőtér: fantomberuházóktól tartanak

Fotó: Boda L. Gergely

A Brit Virgin-szigetekről származó befektetőcsoport érdeklődik a Transil­vania Nemzetközi Repülőtér iránt. Az üzletemberek a beutazási vízumra várnak, hogy Marosvásárhelyre utazhassanak. A hatóságok fenntartással fogadják a kubai és mexikói állampolgároktól érkező ajánlatot.

Szucher Ervin

2017. március 21., 12:232017. március 21., 12:23

Tortolán, a Brit Virgin-szi­getek legnagyobb szigetén bejegyzett Lupton Capital Inc. befektetőcég szeretne a vidrátszegi repülőtérbe ruházni – közölte Tiberiu Faur, a vállalkozók megbízottja. A marosvásárhelyi ügyvéd szerint a befektetőcsoport bizonyos reptéri tevékenységek átvételéért hajlandó lenne kivenni részét a Vásárhely melletti létesítmény korszerűsítéséből. A háromfős – kubai és mexikói állampolgárokból álló – küldöttség egyelőre azonban Brazíliában vár a beutazási vízumra, amit a román hatóságok nem sietnek megadni.

Faur egy együttműködési szerződés megkötését javasolta, azonban tudatában van annak, hogy a Maros megyei hatóságok rendkívül óvatosan kezelik az ajánlatot. „Senki nem akar rosszat a vidrátszegi reptérnek. Részünkről már elhangzott néhány konkrét javaslat, ám az itteniek bizalmatlanok, úgy látszik, itt senki nem mer a sarkára állni, hogy végre megoldja a repülőtér gondját” – fejtette ki a 24 ezer lakosú Tortolán alapított Lupton Capital Inc. romániai megbízottja. Az óvatosságot csak fokozza az a tény, hogy az állítólagos befektetők mindenekelőtt egy szívességet kérnének a Maros megyei önkormányzat vezetőségétől, mégpedig a romániai beutazásukhoz szükséges meghívót.

A Zi de zi napilap hétfői számában nyilatkozva Paul Cosma, az önkormányzat jegyzője úgy vélekedett, hogy a tanács nem kezeskedhet olyan személyek vízumszerzésében, akikhez semmiféle szerződési viszony nem fűzi. Lukács Katalin, az intézmény szóvivője annyit mondott lapunknak, a tanács bármikor nyitott arra, hogy beruházókkal tárgyaljon, azonban többet kellene tudnia a vállalkozók kilétéről és szándékairól, mint amennyit egy helyi újság ír. Hasonlóan vélekedett Csegzi Sándor polgármesteri tanácsadó, aki öt éven keresztül a légikikötő vezetőségi tagja volt. „Alpolgármesterként az évek során rengeteg befektetővel és úgymond befektetővel találkoztam. Nem csodálom, hogy nem bíznak az ilyenekben, akik így jelentkeznek be, hogy jövünk, mert nálunk a pénz nem számít, csak intézzetek vízumot” – vélekedett lapunknak Csegzi.

Értesüléseink szerint az elmúlt években a vidrátszegi repülőteret többször is hírbe hozták különböző külföldi befektetőkkel, azonban az informális kapcsolatteremtésen és érdeklődésen túl semmiféle üzleti viszony nem alakult ki a felek között. Csegzi Sándor szerint ez legfőképpen a törvényi hiányosságoknak tudható be. Mint mondta, a fejlett gazdaságokban egészen eredményesen működnek a PPP típusú együttműködések, Romániában viszont az állami intézmények óvakodnak a magántőke bevonásától. Évekkel ezelőtt Marosvásárhelyen is felmerült a reptér privatizációja, azonban látva egy-két félresikeredett kísérletet, a megyei tanács hamar elvetette a gondolatot.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!