
A megbilincselt, földre vitt Bóné József Zsolt elfogása után nem sokkal
Fotó: Videófelvétel/Antena3
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
2026. május 08., 18:532026. május 08., 18:53
2026. május 08., 20:532026. május 08., 20:53
Az Ebihoreanul portál beszámolója szerint a magyar–román határ mentén fekvő településen történt emberölés gyanúsítottját 18 óra környékén, a bűncselekmény helyszínétől nem messze fogták el. A férfi – egy helyi kecskefarm alkalmazottja – egy repcetáblában bújt el, a lábán megsérült, a ruháját pedig több helyen vér itatta át. Nem sokkal később a Bihar megyei rendőr-főkapitányság megerősítette, hogy elfogták Bóné József Zsoltot, mégpedig nagyjából egy kilométernyi távolságra a gyilkosság helyszínétől.
A megbilincselése után nem sokkal készült videófelvételeken az látszik, hogy a rendőrség különleges egysége munkatársainak gyűrűjében lévő Bóné válaszol a feltett kérdésekre. Beismeri, hogy egy bicskával többször nyakon szúrta a lányt, a bűncselekmény pedig a repcetáblában történt.
Mint arról beszámoltunk, pénteken a déli órákban meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg.
Nagy-Máté Enikő, az oktatási intézmény igazgatója a Krónika megkeresésére megerősítette, hogy az áldozat az ő diákjuk. Elmondta, hogy a tanuló két éve folytatott összevont gyakorlatot Pelbárthidán, amely a szülőfaluja. „Két éve volt gyakorlaton, egy ottani farmon. Nem tudjuk, mi történt, nem ismerjük a részleteket. Mindannyiunkat lesújtottak a hírek” – jelentette ki lapunknak az iskola igazgatója.
A pelbárthidai emberölés gyanúsítottja elfogásának pillanata
Fotó: Videófelvétel/Antena3
Az áldozatot utoljára az állatfarm egyik alkalmazottjának társaságában látták. A diáklány holttestét a kecskefarm közelében, egy gazos területen fedezték fel, a nyakán szenvedett súlyos sérüléseket, a helyszínre kiszállt mentőegységnek már nem sikerült megmentenie az életét. A gyilkosság elkövetőjét nagy erőkkel kereste a Bihar megyei rendőr-főkapitányság és a csendőrség több száz munkatársa, a kutatás során drónokat, keresőkutyákat és helikoptert is bevetettek. Ennek ellenére az akció elhúzódott, és a feltételezett tettest csak a bűncselekmény elkövetése után több mint hat órával sikerült elfogni.
A 39 éves férfi egy korábbi gyilkosság miatt kiszabott 20 éves börtönbüntetéséből hamarabb, tavaly tavasszal szabadult. Bóné József Zsolt 2008 októberében megölte az egyik szomszédját, emiatt a Bihar megyei Törvényszék 2010-ben 20 év letöltendő börtönbüntetéssel sújtotta. Tavaly ugyanakkor a szatmárnémeti bíróság helyt adott a férfi szabadlábra helyezési kérelmének, így 2025 áprilisában elhagyhatta a szatmárnémeti büntetés-végrehajtási intézetet. A szabadlábra helyezést kimondó ítélet szerint Bóné „alapos bizonyítékát adta annak, hogy megjavult, és tudatosult benne a büntetés célja”.
Bóné József Zsoltot gyanúsítják a 18 éves diáklány elleni gyilkosság elkövetésével
Fotó: Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság, ebihoreanul.ro
„Megalapozott jelek utalnak arra, hogy megfelelő alkalmazkodási mechanizmusokat alakított ki a társadalomba történő beilleszkedéshez; pozitív hozzáállást tanúsít. A büntetéséből letöltött idő elegendő volt az átneveléséhez, az elítélt helyes magatartást alakított ki a társadalmi értékekkel, a jogrenddel és a társadalmi együttélés szabályaival szemben, és a jövőben várhatóan normális életet fog élni” – állapította meg a szatmári bíróság ítélete, amelynek alapján tavaly áprilisban szabadon engedték a férfit. Ehhez képest Bóné József Zsolt alig egy év elteltével újabb szörnyű emberölést követett el.
Pelbárthida közigazgatásilag Paptamásihoz tartozik. Matyi Miklós polgármester a Bihari Naplónak elmondta, annak idején nagy felháborodást váltott ki a faluban, és komoly feszültséget okozott, hogy az emberölésért elítélt férfi szabadlábra helyezését célzó kérelmének 2025 tavaszán helyt adott a bíróság.

Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Fotócsomagok, bankettek, ajándékok, limuzin és olykor korlátlan italfogyasztás is növelheti a végzős év költségeit, amelyek egyes családoknál több ezer lejre rúgnak. Kolozs megyei szülőket és pedagógust kérdeztünk a költekezés határairól.
Mintegy fél évszázada biztosít fórumot a román és magyar történészek szakmai párbeszédének a Román–Magyar Történész Vegyes Bizottság. A testület XXVII. ülését Déván rendezték meg, Nagy Levente magyar társelnök nyilatkozott az eseményről a Krónikának.
Még be sem mutatta miniszterjelöltjeinek listáját, a kormányalakítással megbízott Eugen Tomac máris elveszítette egyik kiszemeltjét. Adrian Papahagi kolozsvári bölcsész bejelentette: nem kívánja irányítani a kulturális tárcát a kormányban.
Az aradi önkormányzatnak 37 ezer lej pénzbírságot kell fizetnie, amiért a jogerős bírósági ítélet ellenére sem aszfaltozott le egy utcát. Korábban a bíróság kártérítést ítélt meg az egyik lakó javára.
Jogerőssé vált a Maros megyei törvényszék május 19-i ítélete, amelyben életfogytiglani börtönbüntetést szabott ki a mezőméhesi Emil Gânjre, aki megölte és felgyújtotta barátnőjét.
Maros megyében teljes körű exporttilalmat vezettek be a juhállományra, miután több gazdaságban juhhimlőt, a múlt héten pedig a kiskérődzők pestisének (PMR) egy újabb gócát is azonosították.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
Miközben az AUR látványos előretörése sokak szemében a nacionalizmus és a magyarellenesség visszatérését jelzi, egy friss országos kutatás szerint a román társadalom politikai megosztottságát ma már nem elsősorban az etnikai kérdések alakítják.
Megújult az egykori apátsági épület és plébániatemplom, elkészült a zarándokközpont a Bihar megyei Szentjobbon.
Több mint 226 ezer lejnyi állami támogatást szerzett jogosulatlanul egy 26 éves, Máramarosszigetről származó férfi a gyanú szerint úgy, hogy valótlan adatokat közölt ukrajnai menekültek elszállásolásáról és ellátásáról.
1 hozzászólás