
600 munkás több mint 400 munkagéppel dolgozik az észak-erdélyi autópálya Bihar megyei szakaszán
Fotó: Facebook/Compania Națională de Investiții Rutiere
Május végére az A3-as észak-erdélyi autópálya Bisztraterebes–Bihar szakaszának 51 százaléka elkészült, ami 9 százalékos előrelépést jelent a legutóbbi, április végi állás után – tájékoztatott szerdán az Országos Közúti Beruházási Társaság (CNIR).
2026. június 03., 14:592026. június 03., 14:59
A CNIR Facebook-oldalán közzétett fotós bejegyzés szerint a 28,5 kilométeres autópálya-szakaszon a Precon Transilvania és a Citadina 98 társulása 600 munkással és több mint 400 munkagéppel dolgozik.
majd mintegy öt százalékának megépítése után abbahagyta.
A Bisztraterebes–Bihar szakasz tervezési és kivitelezési szerződésének értéke 785 millió lej, a finanszírozást uniós forrásokból biztosítják. A munkálatok 2025 júliusában kezdődtek meg, miután a közlekedési hatóságok évekig próbáltak kivitelezőt találni a szakasz befejezésére.
Mint ismeretes, a múlt héten érkezett a hír, hogy az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt.
Ha elkészül ez a két szakasz, akkor a Szilágy megyei Nagyfaluig 74 kilométeren át egybefüggő autópályán lehet majd autózni a határtól, miután a Bihar község és az országhatár közötti mintegy öt kilométeres szakaszt még 2020-ban átadták.

Bár az év elején az illetékesek azzal biztattak, hogy a 2026-os esztendőben rekordhosszúságú új gyorsforgalmi utat adnak át, az eddigi mérleg egyelőre igencsak szerény.

Tavaly 131 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat; a közúthálózat hossza 87 220 kilométert tett ki, amiből 18 193 kilométer (20,8 százalék) főút, 35 131 kilométer (40,3 százalék) megyei út, 33 896 kilométer (38,9 százalék) pedig községi út volt.
Mintegy félmillió euró értékű hamis bankjegyet foglaltak le vasárnap délután a Szatmár Megyei Szervezett Bűnözés Elleni Szolgálat rendőrei. A két nagyváradi gyanúsítottat hétfőn a bíróság 30 napos előzetes letartóztatásba helyezte.
A medvék által nagyon sűrűn látogatott Transzfogarasi úton a Romsilva állami erdészet Argeș megyei igazgatósága az incidensek megelőzését szorgalmazza és az óriási összegű bírságokra hívja fel a figyelmet.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Felújítják Dés és környéke egyik legfontosabb turisztikai és közösségi vonzerejét, a Torok fürdőt. A 4,5 millió eurós fürdőberuházás több látogatót, erősebb helyi gazdaságot és korszerűbb rekreációs lehetőségeket ígér.
Nicușor Dan államfő óriásit tévedett, amikor megtámadta az alkotmánybíróságon a medvék vadászati kvótájának megduplázását célzó törvénytervezetünket – jelentette ki hétfőn Csoma Botond.
Elindult a Méhes György-Nagy Elek Alapítvány kutatói pályázati programja, melynek célja az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárása állambiztonsági források alapján – tájékoztatott hétfőn a budapesti székhelyű alapítvány.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek 12 megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat.
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
Szombat éjjel tűz ütött ki a gyergyótölgyesi pszichiátriai kórházban.
szóljon hozzá!