Tíz vasutassal sem bírtak az egyetemisták a kolozsvári kupaderbin

Csak a szokásosnál jóval több rendőr jelenléte utalt arra szerda este fél órával – a végül gól nélküli döntetlennel véget ért – mérkőzés kezdete előtt, hogy a romániai labdarúgás történetében először játszik egymással Román Kupa-elődöntőt két kolozsvári csapat.

Kiss Előd-Gergely

2015. március 05., 16:412015. március 05., 16:41

A fellegvári hetes útkereszteződéshez vezető Kuun Géza (ma Crişan) utcában most alig néhány néző igyekezett a Gépész utcai stadion irányába, pedig máskor pár lépésnyi távolságból követték egymást a 4-5 fős társaságok.

Igaz, ekkorra a két szurkolói keménymag már elfoglalta a helyét a lelátón, de a fanatikusokon kívül meglehetősen kevés néző váltott jegyet a Kolozsvári CFR–Kolozsvári U rangadóra. Feltehetően a hideg és a közrettegésnek „örvendő” vendég ultrák tartották távol a közönséget.

Az időjárással összhangban a lelátón is meglehetősen hűvös volt a hangulat, egészen a kezdés előtti hatodik percig, amikor kihasználva a stadion hangszóróiból szóló zene pillanatnyi elhallgatását, a két csapat szurkolótábora azonnal elkezdte szidni egymást.

A trágár szavakkal betöltött légtér bizonyára nem nyerte el a rendezők tetszését, mivel azonnal egy újabb dal harsant fel a hangszórókból. A kezdőrúgás pillanatában a feszültség már tapintható volt a lelátón, kedvenc csapatának szidalmazása az egyik békés idős úrból is kihozta a hangosan kiabáló fanatikus vasutasszurkolót.

A mérkőzés első néhány percében nagyobb show volt a nézőtéren, mint a pályán: mindkét szurkolótábor lelkesen pufogtatta a becsempészett petárdáit, a vasutasok drukkerei pedig óriásmolinóval üzenték a csapatot temető bukaresti médiának: „Ez nem a vég”.

A meccset meghatározó pillanat a 8. percben érkezett el, amikor a játékvezető kiállította a CFR középhátvédjét, Enét, és büntetőt ítélt a vendég U javára. Csakhogy egy perccel később Lemnaru tizenegyesét Mincă bravúrral hárította, és az „egyetemisták” a folytatásban sem tudtak mit kezdeni az emberelőnnyel.

Csak a 24. percben szabadrúgásból veszélyeztették Mincă kapuját, de Ceppelini lövése a felső lécet érintve szállt fölé. A túloldalon a tíz emberrel játszó CFR két helyzetig jutott. Előbb Csanturia lőtt centikkel mellé a 27. percben, majd a 39. percben Tadé fejesét Kovács Lóránt a gólvonalról rúgta ki.

A második félidőben az U egy esetleges CFR-ellentámadástól tartva négy védővel őriztette annak egy szem csatárát, Tádét, gólszerzési kísérlete pedig egy, a 86. percben jegyzett vérszegény lövésben merült ki. A házigazdák az 55. percben, egy szöglet után jártak a legközelebb a gólszerzéshez, de sem Larie fejese, sem Jazvic lövése nem volt eredményes. A két csapat biztonságra törekvő játéka miatt más érdemleges esemény nem történt, a döntés így az április másodikai visszavágóra maradt.

A Román Kupa elődöntőjének másik ágán csütörtök este rendezik a Ploiești-i Petrolul–Steaua mérkőzést, hétvégén pedig már a Liga 1 20. fordulójában lépnek pályára a csapatok. A CFR a címvédő Steauához látogat vasárnap, a találkozó pedig érdekesnek ígérkezik, hiszen a 24 pont levonása előtt a második helyen álló fellegváriak csak kevéssel maradtak el a listavezetőtől, most viszont már sereghajtóként lépnek pályára a tavaszi szezonban még nyeretlen bukarestiek ellen.

Ezzel együtt Eugen Trică, a CFR vezetője szerint nem jelentene meglepetést, ha győzni tudnának a fővárosban, szerinte tanítványai bebizonyították, hogy igazi „harcos gladiátorok”.

A forduló másik derbijét Marosvásárhelyen játsszák, ahol az összetett harmadik helyén tanyázó ASA a Dinamót fogadja pénteken. A szerda este hetedik élvonalbeli együttesként fizetésképtelenséget jelentő Brassói FC az edzőváltáson átesett Galachoz látogat.

Liga 1, 20. forduló, péntek: Ceahlăul–Târgu Jiu-i Pandurii (18 óra), Marosvásárhely–Dinamo (20.30 óra); szombat: Galac–Brassó (18 óra), Astra–Botoșani (20.30 óra); vasárnap: Kolozsvári U–Chiajna (16 óra), Viitorul–Craiova (18 óra), Steaua–CFR (20.30 óra); hétfő: Petrolul–Iași (18 óra), Medgyes–Rapid (20.30 óra).

A DigiSport és a Look csatornái az összes mérkőzést közvetítik, míg a Dolce pénteken, vasárnap és hétfőn a legkorábbi időpontban rendezett találkozót tűzi műsorra.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.