Leiskolázta a Steauát, bajnoki bronzérmes a Progym

Megnyerte az országos jégkorongbajnokság bronzcsatáját a Gyergyószentmiklósi Progym: a piros-fehérek pénteken este is legyőzték 4-0-ra a Bukaresti Steauát, így összesítésben 3-1-re diadalmaskodtak.

Dobos László

Kertész László

2014. április 06., 14:092014. április 06., 14:09

Közel tíz évvel ezelőtt, legutóbb még a Bukaresti Dinamo ellen nyert kisdöntőt a jégkorongszakosztályát 1995-ben megalapító Progym (amely a klub legnagyobb sikereként a 2001/2002-es idényben Kontinentális Kupa-szereplést és bajnoki ezüstöt ünnepelt). Hasonló izgalmakat élhettek át a gyergyói hokikedvelők az idei bronzcsatában is.

Az első mérkőzésen mutatott bizonytalanság csak vaklárma volt: a 6-3-as vereség után zsinórban háromszor bizonyult jobbnak bukaresti ellenfelénél a Progym, a pénteki összecsapáson 4-0-ra diadalmaskodott Farkas Csaba edző legénysége.

Csak néhány pillanatban tudta uralni a játékot a Steaua, pénteken is végig a Progym volt a jobb csapat, kizárólag Catrinoi kapus reflexeinek és egy jó adag szerencsének köszönhetik a fővárosiak, hogy nem lett kiütéses hazai győzelem.

Mint kiderült, az éremátadás elmaradt, mivel a Román Jégkorongszövetség nem küldött medálokat a mérkőzésre. A Progym játékosai nagy valószínűséggel utólag kapják meg jutalmukat – pénteken este egy szimbolikus kupát emelt a magasba Nagy Levente csapatkapitány.

Farkas Csaba, a Progym edzője büszke csapatára: „Egy pozitív szezont tudhatunk magunk mögött, három hónap alatt sikerült összeállítanunk egy jó csapatot, amely felvette a versenyt a Mol ligás csapatokkal, és bronzérmes lett. Rég nem látott hangulatot teremtettek a szurkolók, ilyet utoljára a svájci bajnokságban láttam. A szezon elején sokan nem látták reálisnak a harmadik helyet, de mi végig hittünk benne, és ennek szellemében dolgoztunk.\"

A tréner a siker kulcsáról is beszélt: „Végig egy csapatként tudtunk játszani, és mérkőzésről mérkőzésre javítottunk a teljesítményünkön. Idén bebizonyosodott, hogy erős kerettel kell nekivágni a szezonnak, mert ha valaki kiesik, a kispad nem rövidül. Hogy mi lesz jövőre? Nem tudom, de az biztos, hogy még ebben a hónapban el kell kezdeni kialakítani a következő szezon csapatát.\"

A meccs után hatalmas ünneplés vette kezdetét, az egymásba kapaszkodott gyergyói játékosok megköszönték szurkolóiknak az egész éves kitartó szurkolást, a hazai publikum pedig egy emberként énekelte el a székely himnuszt.

A Progym játékosai egy transzparenst is behoztak a jégre, amelyen a következő állt: „Ez a medve sem játék! Hajrá Progym! Hajrá Székelyföld!\". A hajnalig tartó fiesztát az egyik helyi vendéglőben tartották, ahol a játékosok közösen a szurkolókkal ünnepelték meg a nem mindennapi teljesítményt.
Országos jégkorongbajnokság, kisdöntő, negyedik mérkőzés: Gyergyószentmiklósi Progym–Bukaresti Steaua-Rangers 4-0 (1-0, 1-0, 2-0). Gólszerzők: Nyerges, Kozma, Barabás és Kiricsenko. Összesítésben a párharcot a Progym nyerte 3-1-re (3-6, 4-2, 5-4, 4-0).

Még két meccs biztosan lesz a döntőben
A ráadás második percében lőtt aranygóllal nyert 3-2-re Csíkszeredában a Brassói Corona a román jégkorong-döntő negyedik, pénteki mérkőzésén. Összesítésben 2-2 az állás az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban, így még biztosan lesz két találkozó a fináléban.
Kari Rauhanen, a Brassói Corona vezetőedzője szerint szerencséjük volt a hosszabbításban. „Nagyon kemény találkozó volt. Örvendek, hogy sikerült győzni. Innentől kezdve egy új döntő következik\" – tette hozzá a finn tréner.
A másik oldalon Chris Dreberg, a harmadik, csütörtöki összecsapáson még 5-2-re diadalmaskodó HSC vezetőedzője is a pénteki meccs keménységét emelte ki: „Nem őriztük meg az esélyünket, nehéz győzni a brassói csapat ellen. A végén hibáztunk, nem tudtuk kivágni a korongot a harmadból. Innentől kezdve nem hét mérkőzés van, hanem csak három. Összpontosítanunk a következő meccsekre.\" Folytatás hétfőn Brassóban (19 órától), szerdán pedig Csíkszeredában (19.30). Ha szükséges, a hetedik találkozót csütörtökön Brassóban rendezik.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. május 09., csütörtök

Fordított a Real, spanyol-német döntőt rendeznek a Bajnokok Ligájában

A spanyol bajnok Real Madrid a csereként beállt Joselu duplájával hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így 4-3-as összesítéssel bejutott a fináléba.

2024. május 06., hétfő

Meglepetés a Forma-1-ben: eddig nyeretlen pilóta győzött Miamiban

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.

2024. május 05., vasárnap

Galló a feljutás után: le a kalappal a mester előtt – Sofron: csodálatos átélni a történelmi sikert

Galló Vilmos, a feljutást kiharcoló magyar jégkorong-válogatott csatára szerint „le a kalappal” Don MacAdam szövetségi kapitány előtt, amiért kiválóan kezelte azt a helyzetet, amelyen a csapat és ő maga is átesett az elmúlt napokban.

2024. május 04., szombat

Legyőzte a szlovénokat, feljutott a magyar hokiválogatott az elitkörbe

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán.

Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

Hoki vb: Japánt is legyőzte a székely légióval felálló román válogatott, még fel is juthatnak – Győzelmi kényszerben a magyarok

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai jégkorong-válogatott 4–2-re verte a japán csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság utolsó játéknapján, szombaton, és életben tartotta feljutási esélyeit.

Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.

2024. május 03., péntek

Győzött és kiharcolta bennmaradását Románia székelyekre épülő hokiválogatottja

Románia jégkorong-válogatottja az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában.

„Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz” – Alapításának 125. évfordulóját ünnepelte az FTC

Nagyszabású ünnepséggel emlékezett pénteken a Ferencvárosi Torna Club (FTC) arra, hogy 125 évvel ezelőtt ezen a napon alapították meg az ország legnépszerűbb sportegyesületét.

Fájlalja a Románia elleni vereséget a magyar válogatott székely hokisa, de az olaszok ellen új erőt adna a csapatnak

Az eltiltásából visszatérő Sofron István, a magyar jégkorong-válogatott alapembere szeretne erőt adni társainak az olaszok elleni ma (péntek) esti és a szlovénok elleni szombati mérkőzésre a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.