Kiütötte az Atlético Messiéket, nem lesz címvédés

Az Atlético Madrid hazai pályán 2-0-ra legyőzte a címvédő Barcelonát, így 3-2-es összesítéssel bejutott a legjobb négy közé a labdarúgó-Bajnokok Ligájában. A Bayern München a Benfica otthonában elért döntetlennel került az elődöntőbe.

MTI

2016. április 14., 08:432016. április 14., 08:43

2016. április 14., 09:432016. április 14., 09:43

Madridban az Atlético az első pillanattól kezdve komoly nyomás alá helyezte a címvédő Barcelonát szerda este. A katalánok sokszor csodált támadójátéka az első félidőben totális csődöt mondott, míg a védelmet sokszor zavarba hozta a hazai csapat, amely Antoine Griezmann fejesével teljesen megérdemelten szerzett vezetést a 36. percben.

A második játékrész első nagy lehetősége is az Atlético előtt adódott, de Saúl ívelt fejese a felső lécen csattant. A címvédő ezt követően fokozatosan átvette az irányítást, de komoly helyzetet továbbra sem tudott kidolgozni a hősiesen védekező madridiakkal szemben. A hajrára kinyílt a Barcelona, egy kontra végén pedig Andrés Iniesta kézzel ért a labdába a 16-oson belül, a jogos büntetőt Griezmann értékesítette.

Az utolsó pillanatok a játékvezetőről szóltak, ugyanis Iniesta beívelésébe a 16-oson belül ütött bele Gabi, de Nicola Rizzoli büntető helyett csak szabadrúgást ítélt, ezt Lionel Messi viszont kapu fölé rúgta, az eredmény pedig nem változott. Diego Simeone együttese ezzel megismételte a csodát, hiszen 2014-ben ugyanígy a negyeddöntőben búcsúztatta a gránátvörös-kékeket. A Barcelona búcsújával eldőlt, hogy továbbra sem lesz címvédés a Bajnokok Ligája történetében.

A másik szerdai mérkőzésen a Benfica a 27. percben Raúl Jiménez fejesével szerzett vezetést – Manuel Neuer, a Bayern világbajnok kapusa borzalmasan rosszul jött ki a beadásra – a Bayern München ellen, de nem örülhetett sokáig, hiszen az első találkozón is eredményes Arturo Vidal egy kipattanót kíméletlenül a hálóba vágott a 38. percben. A fordulást követően nem sokkal fordítottak a bajorok, Thomas Müller talált közelről a hálóba. A Benfica a 76. percben Talisca pazar szabadrúgásgóljával egyenlített, az eredmény azonban ezt követően már nem változott.

Érdekesség, hogy korábban a Real Madrid és a Manchester City is 3-2-es összesítéssel lépett a legjobb négy közé. Az elődöntő sorsolását pénteken rendezik.

Negyeddöntő, szerdai visszavágók:

Atlético Madrid–FC Barcelona 2-0 (1-0). Gólszerző: Griezmann (36., 88. – a másodikat 11-esből).
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 3-2-es összesítéssel.

Benfica–Bayern München 2-2 (1-1). Gólszerzők: Jiménez (27.), Talisca (76.), illetve Vidal (38.), Müller (52.). Továbbjutott: a Bayern München, 3-2-es összesítéssel.

Kedden játszották:

Real Madrid–VfL Wolfsburg 3-0 (2-0). Gólszerző: C. Ronaldo (16., 17., 77.). Továbbjutott: a Real Madrid, 3-2-es összesítéssel.

Manchester City–Paris Saint-Germain 1-0 (0-0). Gólszerző: De Bruyne (76.). Továbbjutott: a Manchester City, 3-2-es összesítéssel.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 17., szerda

Nem fukarkodott a piros lappal az erdélyi magyar sípmester a BL-negyeddöntőben

Három piros lapot is kiosztott Kovács István játékvezető az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntőjének kedd este játszott visszavágóján.

2024. április 16., kedd

Mindkét magyar kézilabda-válogatott összekerült a házigazdával a párizsi olimpián

A magyar férfi és női kézilabda-válogatott is összekerült a házigazda és címvédő Franciaországgal a nyári, párizsi olimpia csoportkörének keddi sorsolásán.

A béke és a remény jegyében gyújtották meg az olimpiai lángot Olümpiában

Kedden délelőtt a görögországi Olümpiában fellobbant a párizsi olimpia lángja.

2024. április 14., vasárnap

Lányok a fiúk után: kijutott a párizsi ötkarikás játékokra a magyar női kézilabda-válogatott

Magyarország női kézilabda-válogatottja kvótát szerzett a párizsi olimpiára, miután a debreceni selejtezőtorna vasárnapi zárónapján 37-28-ra legyőzte Japán csapatát.

2024. április 12., péntek

Óriási lépést tettek a párizsi olimpia felé Klujber Katrinék

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re legyőzte Svédországot a debreceni olimpiai selejtezőtorna második fordulójában, pénteken, és csak akkor nem szerez kvótát, ha vasárnap öt vagy több góllal kikap Japántól.

Szankcióval sújtották a magyar társukat megalázó román válogatott tornászokat

Kizárták a korosztályos román tornaválogatottból azt a három sportolót, akik bántalmazták, nemzetisége miatt megalázták magyar nemzetiségű társukat. Az érintettek nem vehetnek részt a közelgő kontinenstornán sem.

2024. április 11., csütörtök

Bár csapata a másodosztályba való feljutásért küzd, újabb erdélyi város kaphat négycsillagos stadiont

Újabb erdélyi városban rukkoltak elő stadionépítésik tervekkel: a Beszterce-Naszód Megyei Tanács új sportlétesítményt akar építeni a megyeszékhelyen.

2024. április 10., szerda

Erdélyi születésű úszó döntött meg egy közel 25 éves csúcsot a Budapesten zajló országos bajnokság nyitónapján

A Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

Segítséget ajánl a magyarsága miatt bántalmazott erdélyi tornászfiúnak Nagy Elek üzletember

Nagy Elek erdélyi származású üzletember teljes körű szponzori és továbbtanulási támogatást ajánl fel a bántalmazott erdélyi tornászfiúnak, amennyiben úgy gondolja, a történtek miatt alternatíva lehet Magyarországon folytatnia a sportkarrierjét.