Kézilabda: Nagy Lászlóék kiharcolták a vb-részvételt

Kijutott a januári, franciaországi férfi kézilabda-világbajnokságra a magyar válogatott, mivel a selejtező veszprémi visszavágóján is legyőzte a szerb csapatot.

MTI

2016. június 15., 23:062016. június 15., 23:06

2016. június 16., 10:382016. június 16., 10:38

A két gárda múlt pénteken Kraljevóban találkozott, akkor – nyolcgólos vezetés után – 26-25-re győztek a magyarok, akik most 30-25-re nyertek, így várhatják a jövő csütörtöki, párizsi csoportsorsolást. Ezzel a mérkőzéssel búcsúzott a szövetségi kapitányi poszttól a március 11-én kinevezett Xavi Sabaté. Utódjáról később dönt a magyar szövetség elnöksége.

A szerbeknél négy alapjátékos, Momir Ilic (Veszprém), Marko Vujin (THW Kiel), Alem Toskic (Vardar Szkopje) és Ivan Nikcevic (Wisla Plock) nem szerepelt a visszavágón sem, ugyanakkor a magyaroknál keretében mindenki egészséges volt. A mérkőzés előtt adta át Kamuti Jenő, a Magyar Olimpiai Bizottság fair play bizottságának elnöke Nagy Lászlónak a fair play-díjat, amit azzal érdemelt ki, hogy a Pick Szeged elleni tavalyi bajnoki döntőn az utolsó veszprémi támadás helyett „becseréltette\" korábbi szegedi csapattársát, Vadkerti Attilát, majd a kezébe adta a labdát, a veszprémiek pedig nem védekeztek, hanem hagyták, hogy a búcsúmérkőzésén szereplő játékos dobjon egy gólt.

Kimaradt helyzetekkel indult a szerdai meccs, az első hazai találatra három percet kellett várni. Mikler Roland védései tartást adtak a csapatnak, majd gyorsan 3-1 lett az állás. Harsányi Gergely a jobb szélen remekül élt a lehetőségekkel, 6-3-ig ő lőtte a magyar gólok felét. A kemény, sok kakaskodást hozó mérkőzésen a 14. percben, 9-5-nél időt kért a vendégek szövetségi kapitánya, Dejan Peric, aki még kapusként sokáig a Veszprém alapembere volt.

Valamelyest feljavult a szerbek játéka, majd Ancsin Gábor négy és fél perces hazai gólcsendet tört meg. Ahogy kicsit leült a támadójáték, Sabaté idő kért, és több poszton cserélt. Lékai Máté bravúrgóljaival 14-7-re megugrottak a magyarok, a szünet előtti hajrában azonban Zubai Szabolcsot kiállították, így faragni tudott hátrányából az ellenfél.

A második félidőt három szerb találat vezette be, ezt látva Sabaté megint időt kért. A vendégek kivédekeztek egy emberhátrányt, Iváncsik Tamás büntetőt rontott, így a 40. percben 18-17-re módosult az állás. Újabb emberelőnyben 20-17-re lépett el a magyar válogatott, elsősorban Lékai remek játékának köszönhetően, sőt, a különbség nagyobb is lehetett volna, ám ziccerek maradtak ki. A 48. percben, 24-19-nél a vendégek rendezni próbálták soraikat a hajrára, ám Mikler védéseivel minden felzárkózási kísérletet hárított, így megnyugtató előnnyel fordult a végjátékra a magyar csapat, nem forgott veszélyben a továbbjutás.

Eredmény:
    Vb-selejtező, visszavágó:
Magyarország-Szerbia 30-25 (17-12)
----------------------------------
Továbbjutott: a magyar válogatott kettős győzelemmel, 56-50-es összesítéssel.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 10., szerda

Erdélyi születésű úszó döntött meg egy közel 25 éves csúcsot a Budapesten zajló országos bajnokság nyitónapján

A Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

2024. április 07., vasárnap

A balesetek és a piros zászló sem akadályozták meg a kettős Red Bull-sikert Japánban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, ezzel megerősítette vezető pozícióját a vb-pontversenyben.

2024. április 06., szombat

Újabb nyolcezres meghódítására indul Varga Csaba, magyar hegymászó még nem járt a csúcson (Videó)

Újabb nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs oxigénpalack nélküli megmászására készül Varga Csaba. A nagyváradi hegymászó szombaton indul a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma meghódítására.

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.