Kézi-vb: legyőzték a magyarok az olimpiai bajnok dánokat

A magyar férfi kézilabda-válogatott végig vezetve 27-25-re legyőzte az olimpiai bajnok Dániát a Franciaországban zajló világbajnokság vasárnapi nyolcaddöntőjében, Albertville-ben.

Hírösszefoglaló

2017. január 22., 18:392017. január 22., 18:39

2017. január 22., 22:572017. január 22., 22:57

Eredményesen kezdte a találkozót a magyar együttes, amelynek játékára jó hatással volt a csapatkapitány, a bokasérüléssel küszködő Nagy László visszatérése – írja az MTI. A folytatásban több hiba is becsúszott, de mivel nagyszerűen küzdöttek a játékosok, a szünetben 13-12-re vezettek.

A második felvonás is jól kezdődött magyar szempontból (20-16), de az utolsó negyedórában a fáradtság jelei látszottak a játékosokon, amit az egyre hatékonyabban védekező és gyorsan támadó ellenfél kihasznált (23-23). A magyarok harci szelleme nem lankadt, Balogh és Császár góljával ismét két gól volt az előny (26-24), és a rendkívül izgalmas utolsó percet is a magyarok bírták jobban. A magyar válogatott a negyeddöntőben a norvég válogatottal találkozik kedden, romániai idő szerint 18 órakor, ugyancsak Albertville-ben.

„Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, óriási mérkőzés volt – mondta Javier Sabaté szövetségi kapitány. – Nagyon jól sikerült a felkészülésünk, nem felejtettük el, hogy az olimpiai bajnok az ellenfelünk, de mindenki nagyon jól teljesített. Nagy Lászlóval más a játékunk, ma is a vezérünk volt. Most jön egy kis pihenő, azután megyünk tovább, és a folytatásban még nehezebb dolgunk lesz\" – tette hozzá.

Nagy László: nem nyomasztott a tét

Nagy László csapatkapitány szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott nem csak az ő visszatérése miatt győzte le az olimpiai bajnok Dániát. „Ha túlságosan nagy lett volna a kockázat, azt nyilvánvalóan mérlegeltük volna, de a szívem visszahúzott a pályára. Ezúttal sem egy fecske csinálta a nyarat” – mondta Nagy László, akinek ez csupán a második mérkőzése volt a tornán, ugyanis múlt pénteken, az első csoportmeccs első félidejének közepén megsérült a bokája, később a keretből is kikerült és csak vasárnap délelőtt cserélték vissza.

A csapatkapitány úgy fogalmazott, nem vették figyelembe, hogy az olimpiai bajnokkal játszanak, ezért nem nyomasztotta őket a tét. „Nagyon szervezetten védekeztünk, és olyan csapatmunkát nyújtottunk, amire nem találok szavakat” – mondta. Hozzátette, szerettek volna legalább egy meglepetést szerezni, de azt a csoportkörre tervezték. „Természetesen örülünk a sikernek és még nagyobb önbizalommal várjuk a következő mérkőzést, de ezzel a győzelemmel nem szabad sokáig foglalkoznunk. Támadásban és védekezésben is rendkívül fegyelmezettek voltunk, a norvégok ellen legalább ilyen szintet kell nyújtanunk, hogy legyen esélyünk” – mondta Nagy, aki 29 percet töltött a pályán és egy gólt lőtt a dánoknak.

Balogh Zsolt a lefújás után kijelentette, alig tudja felfogni, hogy megverték az olimpiai bajnokot. „Fantasztikus győzelmet arattunk. Ezért szép a sport, hiszen két nappal ezelőtt még hiányoltunk négy pontot, amit a csoportkörben megszerezhettünk volna, de összekaptuk magunkat, amiért az egész csapatnak jár a gratuláció” – vélekedett. A MOL-Pick Szeged jobbátlövője elárulta, tudták, hogy olyan ellenféllel találkoznak, amelyik egy másodperc alatt megbünteti a hibáikat. „Voltak rontásaink, de ezzel most szerintem senki nem foglalkozik. Ilyen játékkal és hozzáállással most már bármeddig eljuthatunk” – tette hozzá Balogh, aki 24 és fél perc játék alatt öt lövésből négyet gólra váltott.

„Nagyon akartunk, igazán együtt voltunk és jól védekeztünk. Bizonyítottuk, hogy a magyar kézilabda jobb annál, amint amit eddig mutattunk” – fogalmazott Jamali Iman, aki hat kísérletből négyszer volt eredményes 29 perc alatt. Juhász Ádám elmondta, a játékosok arról beszéltek maguk között, az nem lehet, hogy ennyit készültek, és csak két, Európán kívüli csapatot győznek le a világbajnokságon. „Végig élveztem a játékot. Visszatért a csapatkapitányunk és fegyelmezetten kézilabdáztunk, ennek köszönhető a sikerünk” – nyilatkozta a Tatabánya szélsője, aki ezúttal is nagyon sokat, 28 és fél percet játszott, ezalatt hat lövésből négy gólt szerzett.

„Hittünk benne, hogy legyőzhetjük a szinte teljes csapattal felálló olimpiai aranyérmest. Sikerült meglepetést szereznünk, hiszen nem mi voltunk a favoritok, igaz, a negyeddöntőben sem mi leszünk, de hasonló mentalitással megyünk tovább” – mondta boldogan Lékai Máté, aki hat találattal vette ki részét a sikerből.

Kiestek a németek

Nem jutott be negyeddöntőbe a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokságon a német válogatott. A tavaly Európa-bajnok, riói olimpiai bronzérmes csapat bár szinte végig vezetett a vasárnapi, párizsi nyolcaddöntős összecsapáson, kikapott a legutóbbi vb-n ezüstérmes katariaktól. A németek – akik az összes csoportmérkőzésüket megnyerték – szinte végig vezettek, igaz többnyire csak egy-két góllal, s háromnál nagyobb előnyt nem tudtak kiharcolni a szívósan küzdő ellenfelükkel szemben. A hajrában aztán több hiba csúszott a támadásaikba, elejtették a labdát, pontatlanul passzoltak, a katariak pedig éltek a kínálkozó eséllyel és egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Az utolsó német támadásnál blokkolták a lövést, a 60. perc legvégén pedig még egy gólt dobtak. A keddi negyeddöntőben a szlovénokkal játszanak majd.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Magyarország-Dánia 27-25 (12-13)
--------------------------------
Albertville, 6300 néző, v.: Bualluka, Henisszi (tunéziaiak)
lövések/gólok: 50/27 (54%), illetve 47/25 (53%)
gólok hétméteresből: 2/0, illetve 1/1
kiállítások: 6, illetve 2 perc

Magyarország:
------------
Mikler - Harsányi 1, Ligetvári, Császár 2, Bodó 3, Nagy L. 1, Juhász 4. Cserék: Fazekas (kapus), Zubai, Lékai 6, Balogh Zs. 4, Jamali 4, Bánhidi, Szöllősi, Ancsin 2

Óriási lépést tettek a párizsi olimpia felé Klujber Katrinék

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re legyőzte Svédországot a debreceni olimpiai selejtezőtorna második fordulójában, pénteken, és csak akkor nem szerez kvótát, ha vasárnap öt vagy több góllal kikap Japántól.

Szankcióval sújtották a magyar társukat megalázó román válogatott tornászokat

Kizárták a korosztályos román tornaválogatottból azt a három sportolót, akik bántalmazták, nemzetisége miatt megalázták magyar nemzetiségű társukat. Az érintettek nem vehetnek részt a közelgő kontinenstornán sem.

2024. április 11., csütörtök

Bár csapata a másodosztályba való feljutásért küzd, újabb erdélyi város kaphat négycsillagos stadiont

Újabb erdélyi városban rukkoltak elő stadionépítésik tervekkel: a Beszterce-Naszód Megyei Tanács új sportlétesítményt akar építeni a megyeszékhelyen.

2024. április 10., szerda

Erdélyi születésű úszó döntött meg egy közel 25 éves csúcsot a Budapesten zajló országos bajnokság nyitónapján

A Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

2024. április 07., vasárnap

A balesetek és a piros zászló sem akadályozták meg a kettős Red Bull-sikert Japánban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, ezzel megerősítette vezető pozícióját a vb-pontversenyben.

2024. április 06., szombat

Újabb nyolcezres meghódítására indul Varga Csaba, magyar hegymászó még nem járt a csúcson (Videó)

Újabb nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs oxigénpalack nélküli megmászására készül Varga Csaba. A nagyváradi hegymászó szombaton indul a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma meghódítására.

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.