A Liverpool a Sevilla kihívója az Európa Liga döntőjében

A labdarúgó-Európa Liga elődöntőjének csütörtöki visszavágóin eldőlt, hogy a Sevilla megvédheti címét, miután hazai pályán két góllal nyert a Sahtar Doneck ellen, míg a Liverpool szintén otthon dolgozta le egygólos hátrányát és jutott be a fináléba a Villarreallal szemben.

Hírösszefoglaló

2016. május 06., 12:502016. május 06., 12:50

A legutóbbi két kiírást megnyerő Sevilla már az odavágó 2-2-es végeredménye után is kedvező helyzetből várhatta a hazai visszavágót, és nem is kellett csalódniuk a spanyol csapat játékosainak – írja az M4sport.hu.

Kevin Gameiro két ziccert is értékesített, a kettő között, a negyvennegyedik percben azért Eduardo izgalmassá tette a mérkőzést, de a szünet után Gameiro hamar gondoskodott a sevillai nyugalomról. Mariano az 59. percben a jobb oldalról, mintegy huszonöt méterről jobb külsővel remekül tekerte a labdát a hosszú alsóba – ezzel minden eldőlt. Mircea Lucescu ukrán együttese ugyanis nagy veszélyt már nem tudott teremteni a hazai kapu előtt, sőt a Sahtar román vezetőedzője csupán annak örülhetett volna, hogy csapata nem kapott nagyobb verést – csakhogy ez most mellékes volt, a továbbjutás így sem jött össze.

A Liverpool egygólos hátrányban várta a Villareal elleni visszavágót, márpedig az elképesztő hangulatot teremtő szurkolói miatt ez az angol csapatnak olyan, mint amikor más klubok döntetlennel indulnak neki a hazai pályán sorra kerülő második kilencven percnek.

A hetedik percig bírta a spanyol védelem a liverpooli rohamokat, ekkor Bruno Sorianóról perdült a labda a saját hálójába, miután az ötösön meglepte egy bal oldali ebadás, amelyről Daniel Sturridge kicsivel lemaradt. Ezután úgy tűnt, hogy a Villareal a tizenegyesekre játszik, mert egyáltalán nem próbálkoztak támadásokkal. Ekkoriban a vörösök sem nyomtak annyira, talán féltek attól, ha gólt kapnak, nem tudnak legalább két másikat rúgni. Nem kellett volna ennyire kishitűnek lenniük, ugyanis a második félidőben előbb Sturridge lőtt higgadtan a kapuba, miután az ellenfél tizenhatosán belül szépen átvett egy remek kiugratást, aztána hálóba lőtt.

Szinte már ekkor, a hatvanharmadik percben eldőlt a továbbjutás kérdése, de előbb Víctor Ruiz második sárga lapja – amely a pirosat jelentette számára –, valamint Adam Lallana gólja nem hagyott nyitott kérdést.

„Az a probléma, hogy nem ismerem elég jól az angol nyelvet, ezért nem tudom megfelelő szavakkal leírni a mai teljesítményünket – fogalmazott Jörgen Klopp, a Liverpool német vezetőedzője. –  Az egész esténk remek volt, legalábbis a hetedik perctől mindenképpen. Az első fél óránk? Elképesztő erős volt. A következő tizenöt percben nem játszottunk elég türelmesen, de ez természetes. A második félidőben aztán visszatértünk a tervünkhöz, és meg is lett az eredménye.”

A szakember nagy lehetőségként fogja fel az EL-finálét: „Ebben a sorozatban többször is megmutatta a csapat, hogy mire képes és hogy mire lehet képes a jövőben. Ez sokkal fontosabb nekem menedzserként. De ha láttad, hogyan teljesített a csapatod a Villarreal, a Dortmund vagy az Augsburg ellen, akkor már többet akarsz. Rengeteg csapat van Európában, amelyik el akar jutni a döntőbe, nekünk most sikerült.”

Az Európa Liga fináléját május 18-án Bázelben a Sevilla és a Liverpool játssza. A második számú európai kupasorozatban négy diadalával rekorder Sevilla történelmet írhat, amennyiben nyer a fináléban, ugyanis még egyetlen csapatnak sem sikerült sorozatban háromszor diadalmaskodnia az Európa Ligában és jogelődeiben, a Vásárvárosok Kupájában és az UEFA-kupában. A Liverpool viszont végső sikerével utolérné az örökrangsor élén a Sevillát.

Európa Liga, elődöntő, visszavágók:

Sevilla–Sahtar Doneck 3-1 (1-1). Gólszerzők: Kevin Gameiro (9. perc, 47.), Mariano (59.), illetve Eduardo (44.). Továbbjutott a Sevilla 5-3-as összesítéssel.

FC Liverpool–Villarreal 3-0 (1-0). Gólszerzők: Bruno Soriano (7., öngól), Daniel Sturridge (63.), Lallana (81.). Piros lap: Víctor Ruiz (71.). Továbbjutott a Liverpool 3-1-es összesítéssel.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 06., szombat

Újabb nyolcezres meghódítására indul Varga Csaba, magyar hegymászó még nem járt a csúcson (Videó)

Újabb nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs oxigénpalack nélküli megmászására készül Varga Csaba. A nagyváradi hegymászó szombaton indul a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma meghódítására.

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.