Készenlétben a deveselui rakéták – Oroszország bírál

Készenlétben a deveselui rakéták – Oroszország bírál

A dél-romániai Deveselui légi támaszpontra telepített Aegis Ashore rakétavédelmi rendszer nem Oroszország ellen irányul, csupán védelmi, nem támadó jellegű, ugyanakkor a NATO megvédi tagállamait és Európát a külső fenyegetések ellen – ezt hangsúlyozták a résztvevő hivatalosságok a rendszer romániai elemeinek csütörtöki avatóünnepségén Deveselun.

Balogh Levente

2016. május 12., 15:572016. május 12., 15:57

2016. május 12., 17:042016. május 12., 17:04

A NATO európai rakétavédelmi rendszerének részeként telepített elfogórakéta-ütegek avatásán Jens Stoltenberg, az észak-atlanti katonai szövetség főtitkára leszögezte: a rendszer, amelynek kiépítéséről a 2010-es lisszaboni csúcstalálkozón döntöttek, hosszú távú befektetés egy hosszú távú fenyegetés ellen. Leszögezte: a rendszer kizárólag védelmi célokat szolgál, nem ássa alá és nem gyengíti semmilyen formában sem az orosz nukleáris elrettentési kapacitást. „Sem a romániai, sem a lengyelországi létesítmény nem irányul Oroszország ellen\" – szögezte le.

Rámutatott: túl kevés az elfogórakéta, és azok túlságosan délen, vagy túlságosan közel vannak Oroszországhoz képest ahhoz, hogy meg tudják semmisíteni az orosz interkontinentális ballisztikus rakétákat. Céljuk ezért az, hogy választ jelentsenek az euroatlanti térségen kívülről érkező rövid és közepes hatósugarú fenyegetésre. Erről az orosz felet többször is tájékoztatták, de Moszkva nem adott pozitív választ, sőt 2013-ban egyoldalúan véget vetett a párbeszédnek, ami aggasztó, de a NATO folytatni akarja a dialógust.

A NATO megvédi polgárait

„Ez a létesítmény annak a jele, hogy a NATO alkalmazkodik a bizonytalan világhoz (...) Megerősítjük a közös védelmet\" – hangsúlyozta Stoltenberg, leszögezve: a szövetség sohasem mond le arról az elvről, hogy megvédje polgárait. „Képesek vagyunk válaszolni és válaszolni is fogunk bármilyen fenyegetésre, jöjjön az bármilyen irányból\" – hangoztatta Jens Stoltenberg. Mint kifejtette, a rakétavédelmi rendszer azért szükséges, mert számos ország, még a NATO szomszédságában is ballisztikusrakéta-arzenál kiépítésére törekszik, a NATO pedig megvédi tagállamainak polgárait és területét.

Emlékeztetett: a rendszer részeként Lengyelországban pénteken kezdik el építeni a rakétaütegeket befogadó állomást, Spanyolország négy, rakétákkal felfegyverzett amerikai hajót fogadott be, Törökország a rakéták bemérésére szolgáló radarnak ad otthont, Németország pedig az irányító központnak. Emellett Dánia és Hollandia korszerűsíti radarral ellátott fregattjait, és Nagy-Britannia is radarokat szerez be.

Robert O. Work, az Egyesült Államok védelmi miniszterének helyettese arról beszélt: az utóbbi három évben megváltozott a biztonsági környezet, ezért növelni kell a NATO reagálási képességeit. Rámutatott: az új rakétatámaszpont minőségi és mennyiségi szempontból is hozzájárul a NATO védelmi képességeinek javulásához. Hozzátette: amíg Irán folytatja a ballisztikus rakéták fejlesztését, országa együttműködik szövetségeseivel a fenyegetés elhárításában. Megismételte ugyanakkor ő is, hogy a rendszer nem Oroszország ellen irányul.

Dacian Cioloș román miniszterelnök megerősítette: a deveselui létesítmény teljes mértékben megfelel az ENSZ előírásainak, és nem konkrét ellenségek ellen irányul, csupán a ballisztikus rakéták elleni jogos védelem eszköze. Egyben erősíti a NATO rakétavédelmi képességeit, kiterjesztve annak hatósugarát, és védelmet biztosít a dél- és közép-európai szövetségeseknek. A miniszterelnök mind Románia, mind az Egyesült Államok, mind a NATO és az európai biztonság szempontjából fontosnak nevezte az eseményt annak fényében, hogy a térség biztonságát folyamatos fenyegetések érik.

„A keleti szomszédságban továbbra is befagyott konfliktusok vannak, emellett újabb konfliktusok is megjelentek, ami ismét kiemeli a Fekete-tenger térségének stratégiai fontosságát az euroatlanti zóna biztonságában. A déli szomszédságban a közel-keleti és észak-afrikai térség instabilitása nyomán a migráció példátlan fokozódását tapasztaljuk, amit a terrorfenyegetés és az Iszlám Állam jelentette fenyegetés európai kivetülése is fokoz\" – hangoztatta a kormányfő. Rámutatott: az ország a rendszer befogadásával „ismét bizonyította, hogy kiszámítható tényező és megbízható szövetséges.\"

Moszkva nem hisz a NATO-nak

Moszkva ugyanakkor továbbra sem ismeri el, hogy a rakétarendszer nem ellene irányul, és ennek csütörtökön is hangot adott. „Meggyőződésünk, hogy a rakétavédelmi rendszer telepítése önmagában fenyegetést jelent Oroszország biztonságára\" – szögezte le Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője. Hasonlóan nyilatkozott Vlagyimir Komojedov, az orosz parlament védelmi bizottságának elnöke. „Közvetlen fenyegetést jelent számunkra (...) Ezek 100, 200, 300, 1000 százalékban ellenünk irányulnak. Nem Irán a célpont, hanem Oroszország és nukleáris elrettentő képességei\" – mondta.

Andrej Kelin, az orosz külügyminisztérium egyik magas rangú tisztségviselője szerint a cél Oroszország politikai és katonai elszigetelése, a rakétapajzs pedig csak súlyosbítja az országa és a NATO közötti viszonyt. Az orosz külügy még szerdán állásfoglalást tett közzé, miszerint az a tény, hogy az Egyesült Államok Romániába telepítette az európai rakétapajzs elemeit, megsérti a közepes hatótávolságú nukleáris fegyverekről szóló szerződést.

Mint ismeretes, az Egyesült Államok a NATO égisze alatt olyan rakétavédelmi rendszert kíván Európába telepíteni, amely a hivatalos indoklás szerint a Közel-Keletről indított rakétatámadások elhárítását szolgálná. A 2011-ben aláírt amerikai–román megállapodás értelmében a rendszer részeként az Olt megyei Deveselun elfogórakéta-ütegeket telepítettek.

Az európai rakétavédelmi rendszer első szakaszát 2012-ben nyilvánította harcképesnek a NATO: ez egy Törökországban működő csúcstechnológiás radarrendszert, az SM-3-as elfogókkal felszerelt, a Földközi-tengeren állomásozó amerikai fregattokat foglalja magában. A második szakaszt a csütörtökön Romániában átadott rakéták jelentik, a harmadikban (2018-ig) Lengyelországban állítanak hadrendbe elfogó rakétákat.

Az Aegis rakétavédelmi rendszer

Az Aegis BMD (BMD – Ballistic Missile Defense System, azaz „ballisztikusrakéta-védelmi rendszer\") az Egyesült Államok Védelmi minisztériuma rakétavédelmi ügynökségének programja keretében kifejlesztett légvédelmi rendszer, melynek célja az ellenséges, elsősorban interkontinentális ballisztikus rakéták (ICBM) elleni aktív védekezés. Része az Egyesült Államok nemzeti rakétavédelmi stratégiájának.

Az Aegis BMD (ismert még Sea-Based Midcourse-nek is) elsődleges feladatköre a ballisztikus rakéták utógyorsítási szakasza előtti, légköri visszatérési pályáján való elfogása. Elsősorban hadihajókra telepítették, más fegyverrendszerekkel kiegészítve képezi az Aegis CS-t, melynek eleme az AN/SPY–1 fázisvezérelt rádiólokátor és a Standard rakétacsalád. Az Aegis BMD-vel felszerelt hadihajók képesek továbbítani más szárazföldi telepítésű rendszerkomponenseknek az észlelt céltárgyak lőelemeit, és ha szükséges, tűzvezetést létrehozni a potenciálisan legveszélyesebb elemek felé saját SM–2, vagy SM–3 Standard ellenrakétáival.

Szárazföldi telepítésű rendszerelemeit (Aegis Ashore, AA) is felszerelték egy AN/SPY–1 lokátorral és egy SM–3 üteggel. A Romániába telepített rendszer 44 elfogórakétából áll. Kiépítése 800 millió dollárba került. A rakéták hatótávolsága 500 kilométer, sebességük 9600 km/h. A rendszer működési elve a következő: a radarok észlelik az ellenséges rakétákat, az adatokat továbbítják a parancsnoki központba, amely dönt az elfogórakéták kilövéséről.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. március 07., csütörtök

Elfogadta a kormány az egészségügyi dolgozók fizetését megemelő sürgősségi rendeletet

Márciustól 10 százalékkal, júniustól pedig újabb 10 százalékkal nő az egészségügyben és szociális ellátásban dolgozók alapfizetése. Az erről szóló sürgősségi rendeletet csütörtöki ülésén fogadta el a kormány.

Elfogadta a kormány az egészségügyi dolgozók fizetését megemelő sürgősségi rendeletet
2024. március 07., csütörtök

Népszavazás sem kizárt a verespataki aranykitermelés beindításáról

Marcel Ciolacu kormányfő egy csütörtöki sajtóbeszélgetésen kijelentette, hogy népszavazást szervezne a verespataki aranykitermelés elkezdéséről.

Népszavazás sem kizárt a verespataki aranykitermelés beindításáról
2024. március 07., csütörtök

Iohannis szerint a „revizionista-nacionalista” tendenciák jelentik a legnagyobb problémát

Az Európai Néppárt (EPP) bukaresti kongresszusán tartott csütörtöki beszédében Klaus Iohannis kijelentette, hogy szerinte az Európában egyre jobban terjedő revizionista-nacionalista tendenciák jelentik a legnagyobb kihívást az EU számára.

Iohannis szerint a „revizionista-nacionalista” tendenciák jelentik a legnagyobb problémát
2024. március 07., csütörtök

Felmérés: a romániai szavazók alig több mint felére jellemző a párthűség

A romániai polgárok alig több mint fele szavaz ugyanarra a pártra minden választáson – derül ki egy közvélemény-kutatásból.

Felmérés: a romániai szavazók alig több mint felére jellemző a párthűség
2024. március 07., csütörtök

Újabb akna lehet: sodródó tárgyat észleltek a Fekete-tenger partjainál

Sodródó tárgyat észleltek a Fekete-tenger partjainál, a Costineşti és Mangalia közötti szakaszon, vélhetően tengeri aknáról van szó.

Újabb akna lehet: sodródó tárgyat észleltek a Fekete-tenger partjainál
2024. március 07., csütörtök

Egyhangúlag elfogadták a Románia teljes körű schengeni tagságát is sürgető választási programot az EPP-kongresszus küldöttei

Az Európai Néppárt (EPP) bukaresti kongresszusának küldöttei szerda este egyhangúlag megszavazták a Románia teljes körű schengeni csatlakozását is sürgető választási programot, miután a kormányzó Osztrák Néppárt delegációja letett az elutasításáról.

Egyhangúlag elfogadták a Románia teljes körű schengeni tagságát is sürgető választási programot az EPP-kongresszus küldöttei
2024. március 06., szerda

Az állami egészségügyi intézmények 80 százaléka nem végez abortuszt egy friss felmérés szerint

A Független Szülésznők Szövetségének szerdán közzétett felmérése szerint a szülészeti és nőgyógyászati osztályokkal rendelkező romániai egészségügyi intézmények közel 58 százaléka nem végez terhességmegszakítást.

Az állami egészségügyi intézmények 80 százaléka nem végez abortuszt egy friss felmérés szerint
2024. március 06., szerda

Európai hadsereget, kisebbségi jogokat kért Kelemen az EPP kongresszusán, és Orbánt is megvédte

Az Európai Uniónak biztosítania kell az európai őshonos nemzeti kisebbségek jogainak az érvényesítését – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az Európai Néppárt (EPP) Bukarestben zajló kongresszusán elhangzott szerdai felszólalásában.

Európai hadsereget, kisebbségi jogokat kért Kelemen az EPP kongresszusán, és Orbánt is megvédte
2024. március 06., szerda

Kolozsvár Európa egyfajta Szilícium-völgye, Románia pedig egy gazdasági sikertörténet az EPP elnöke szerint

Románia egy gazdasági sikertörténet, Kolozsvár pedig némileg Európa Szilícium-völgyének mondható – jelentette ki szerdán Bukarestben Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke.

Kolozsvár Európa egyfajta Szilícium-völgye, Románia pedig egy gazdasági sikertörténet az EPP elnöke szerint
2024. március 06., szerda

„Monopóliumra tör a két nagy párt”. A Versenytanácshoz fordul az AUR a választások ütemterve miatt

A Versenytanácshoz fordult a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) és a Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) a választási ütemtervvel kapcsolatos döntései miatt.

„Monopóliumra tör a két nagy párt”. A Versenytanácshoz fordul az AUR a választások ütemterve miatt
Fontos számunkra az adatai védelme!

Annak érdekében, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és hirdetéseket, közösségi médiaszolgáltatásokat nyújtsunk, valamint elemezzük a látogatottságokat, partnereinkkel együtt sütiket (cookie-kat) használunk oldalunkon. Kattintson az Elfogadom a sütiket! gombra az említett technológia webes használatának elfogadásához. Bármikor megváltoztathatja hozzájárulási beállításait.

Szükség van a hozzájárulásához!

Az alábbi listából kiválaszthatja, hogy mely süticsoportok elhelyezéséhez járul hozzá böngészőjében. Mindegyik kategóriához tartozik egy leírás, amelyben részletezzük, hogy mi és partnereink mire használják az Ön adatait. Nagyra értékeljük, ha elfogadja a sütiket, és garantáljuk, hogy adatai biztonságban lesznek.

Cookie-kezelési tájékoztató

A Príma Press Kft. által üzemeltetett kronikaonline.ro domainen keresztül elérhető weboldalakon sütiket (angolul: cookie-kat) használ.

A sütik feladata

Információkat gyűjtenek a látogatókról és eszközeikről; megjegyzik a látogatók egyéni beállításait, amelyek felhasználásra kerül(het)nek például online tranzakciók igénybevételekor, ezáltal nem kell újra begépelni az adatokat; megkönnyítik a weboldal használatát; célzott hirdetések jelennek meg a weboldalon; minőségi felhasználói élményt biztosítanak.

Mi a süti?

A sütik olyan kisméretű adatcsomagok, szöveges fájlok, amelyek a weboldalon történt látogatás alkalmával kerülnek elhelyezésre a böngészőjében. A sütik lehetővé teszik, hogy a felhasználót a következő látogatásakor felismerje, ezáltal a sütit kezelő szolgáltatónak lehetősége van összekapcsolni a felhasználó aktuális látogatását a korábbiakkal, de kizárólag a saját tartalma tekintetében.

A sütiket megkülönböztethetjük funkciójuk, tárolási időtartamuk alapján, de vannak olyan sütik, amelyeket a weboldal üzemeltetője helyez el közvetlenül, míg másokat harmadik felek helyeznek el.

A kronikaonline.ro által alkalmazott sütik leírása

A weboldalon alkalmazott sütik funkciójuk alapján lehetnek: alapműködést biztosító sütik; preferenciális sütik; statisztikai célú sütik; hirdetési célú sütik és közösségimédia-sütik.

A tárolási időtartamuk alapján megkülönböztetünk munkamenet sütiket, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt, és állandó sütiket, amelyeket a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató nem törli.

Alapműködést biztosító sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható. 

A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).

Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.

Alapműködést biztosító sütikhez tartoznak a statisztikai célú sütik is. A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.

Alapműködést biztosító sütik listája:

Süti neve Szolgáltató / Funkció Süti lejárata  
PHPSESSID kronikaonline.ro
Feladata a munkamenetek állapotának lekérése, a munkamenetek között.
munkamenet saját
cookieControll kronikaonline.ro
Feladata a süti beállítások megjegyzése
365 nap saját
cookieControlPrefs kronikaonline.ro
Feladata a süti beállítások megjegyzése
365 nap saját
_ga google.com 2 év Harmadik fél
_gat google.com 1 nap Harmadik fél
_gid google.com 1 nap Harmadik fél

 

Preferenciális sütik:

A preferenciális sütik használatával olyan információkat tudunk megjegyezni, mint például a cikk alatti Jó hír/Rossz hír-funkció (kronikaonline.ro) használata. Ha nem fogadja el ezeket a sütiket, akkor ezeket a funkciókat nem tudja használni.

Preferenciális sütik listája:

Süti neve Szolgáltató / Funkció Süti lejárata  
newsvote_ kronikaonline.ro
Cikkre való szavazás rögzítése
30 nap saját

 

Hirdetési célú sütik

A hirdetési sütik célja, hogy a weboldalon a látogatók számára releváns hirdetések jelenjenek meg. Ezek a sütik sem alkalmasak a látogató személyének beazonosítására, sütiket hirdetési partnereink állíthatják be. Ezek a cégek felhasználhatják a gyűjtött adatok alapján az Ön érdeklődési profiljának létrehozására és más webhelyek releváns hirdetéseinek megjelenítésére. Ha a beállításoknál anonimizálja ezeket a sütiket, akkor kevésbé releváns hirdetések fognak megjelenni.

Hirdetési célú sütik listája:

Süti neve Szolgáltató Süti lejárata  
__gads google.com 2 év harmadik fél
_fbp facebook.com 3 hónap harmadik fél
ads/ga-audiences google.com munkamenet harmadik fél
DSID google.com 1 nap harmadik fél
fr facebook.com 100 nap harmadik fél
IDE google.com 1 év harmadik fél
pcs/activeview google.com munkamenet harmadik fél
test_cookie google.com 1 nap harmadik fél
tr facebook.com munkamenet  harmadik fél

 

Közösségimédia-sütik

A közösségimédia-sütik célja, a weboldalon használt közösségimédia-szolgáltatások biztosítása a látogató számára. Például, amikor a látogató a weboldalról tartalmat oszt meg a Facebookon, Twitteren, vagy a Bejelentkezem Facebook-fiókkal funkciót használja. A közösségimédia-szolgáltatók a sütiken keresztül adatokat gyűjthetnek arról, hogy a látogató hogyan használja a közösségi média által biztosított szolgáltatásokat, milyen tartalmakat oszt meg, mit lájkol stb.

Közösségimédia-sütik listája:

Süti neve Szolgáltató Süti lejárata  
act facebook.com munkamenet harmadik fél
c_user facebook.com 1 nap harmadik fél
datr facebook.com 1 nap harmadik fél
fr facebook.com 1 nap harmadik fél
locale facebook.com 1 nap harmadik fél
presence facebook.com munkamenet harmadik fél
sb facebook.com 1 nap harmadik fél
spin facebook.com 1 nap harmadik fél
wd facebook.com 1 nap harmadik fél
x-src facebook.com 1 nap harmadik fél
xs facebook.com 1 nap harmadik fél
 urlgen   instagram.com  munkamenet  harmadik fél
 csrftoken   instagram.com  1 év  harmadik fél
 ds_user_id  instagram.com  1 hónap  harmadik fél
 ig_cb  instagram.com   1 nap  harmadik fél
 ig_did   instagram.com  10 év  harmadik fél
 mid  instagram.com  10 év  harmadik fél
 rur  instagram.com  munkamenet  harmadik fél
 sessionid   instagram.com  1 év  harmadik fél
 shbid  instagram.com  7 nap  harmadik fél
 shbts  instagram.com  7 nap  harmadik fél
VISITOR_INFO1_LIVE youtube.com  1 nap harmadik fél
SSID youtube.com  1 nap harmadik fél
SID youtube.com  1 nap harmadik fél
SIDCC youtube.com  1 nap harmadik fél
SAPISID youtube.com  1 nap harmadik fél
PREF youtube.com  1 nap harmadik fél
LOGIN_INFO youtube.com  1 nap harmadik fél
HSID youtube.com  1 nap harmadik fél
GPS youtube.com  1 nap harmadik fél
YSC youtube.com   munkamenet harmadik fél
CONSENT youtube.com  1 nap harmadik fél
APISID youtube.com  1 nap harmadik fél
__Secure-xxx youtube.com  1 nap harmadik fél

 

A Príma Press Kft-vel szerződött partnerek által alkalmazott sütik leírása

A weboldalon más szolgáltatások üzemeltetői is helyezhetnek el sütiket. A partnerek által alkalmazott sütikről a felhasználók a szolgáltatók saját honlapján tájékozódhatnak:

Google Analytics: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gtagjs/cookie-usage

Google Adwords: https://www.google.com/intl/en/policies/privacy

Google Adsense: https://policies.google.com/privacy?hl=hu

Facebook: https://www.facebook.com/policy/cookies/

Twitter: https://help.twitter.com/en/rules-and-policies/twitter-cookies

 

A Príma Press Kft-vel szerződéses kapcsolatban nem álló, harmadik felek által elhelyezett sütik

A fent leírtakkal ellentétben a Príma Press Kft. szerződéses kapcsolatban nem álló más szolgáltatások üzemeltetői is helyezhetnek el sütiket a weboldalon, a cégünktől függetlenül, saját működésük érdekében. Az ilyen, harmadik felek által használt sütik elhelyezése ill. az azt elhelyezők által esetlegesen folytatott adatkezelések tekintetében a Príma Press Kft. semmilyen felelősségen nem vállal, e téren felelősségüket kizárja.

Hogyan módosíthatók a sütibeállítások?

A korábban eszközölt sütibeállításokat desktopon a láblécében található Sütibeállítások menüre kattintva bármikor megváltoztathatja. Mobilon pedig a menü gombra, majd a Sütibeállítások menüre bökve éri el.

Alapműködést biztosító sütik:

Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható. 

A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).

Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.

Alapműködést biztosító sütikhez tartoznak a statisztikai célú sütik is. A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.

Alapműködést biztosító sütik listája: PHPSESSID, cookieControll, cookieControlPrefs, _ga, _gat, _gid, enr_cxense_throrrle.


NEM FOGADOM EL
MINDIG AKTÍV
Preferenciális sütik

A preferenciális sütik használatával olyan információkat tudunk megjegyezni, mint például a cikk alatti Jó hír / Rossz hír funkció használata. Ha nem fogadja el ezeket a sütiket, akkor ezeket a funkciókat nem tudja használni.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

ELFOGADOM – ez esetben minden funkciót tud használni

NEM FOGADOM EL – ebben az esetben bizonyos funkciók nem lesznek aktívak

Preferenciális sütik listája: newsvote_


NEM FOGADOM EL
ELFOGADOM
Hirdetési célú sütik:

A hirdetési sütik célja, hogy a weboldalon a látogatók számára releváns hirdetések jelenjenek meg. Ezek a sütik sem alkalmasak a látogató személyének beazonosítására, sütiket hirdetési partnereink állíthatják be. Ezek a cégek felhasználhatják a gyűjtött adatok alapján az Ön érdeklődési profiljának létrehozására és más webhelyek releváns hirdetéseinek megjelenítésére. Ha anonimizálja ezeket a sütiket, akkor kevésbé releváns hirdetései lesznek.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

NORMÁL – az Ön profilja szerint, személyre szabott hirdetések jelennek meg

ANONIM – a hirdetés az Ön profiljától függetlenül jelenik meg

Hirdetési célú sütik listája: __gads, _fbp, ads/ga-audiences, DSID, fr, IDE, pcs/activeview, test_cookie, tr.


ANONIM
NORMÁL
Közösségimédia-sütik

A közösségimédia-sütik célja, a weboldalon használt közösségimédia-szolgáltatások biztosítása a látogató számára. Például, amikor a látogató a weboldalról tartalmat oszt meg a Facebookon, Twitteren, vagy a Bejelentkezem Facebook-fiókkal funkciót használja. A közösségimédia-szolgáltatók a sütiken keresztül adatokat gyűjthetnek arról, hogy a látogató hogyan használja a közösségi média által biztosított szolgáltatásokat, milyen tartalmakat oszt meg, mit lájkol stb.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

ELFOGADOM – ez esetben minden funkciót tud használni

NEM FOGADOM EL – ebben az esetben a közösségi média funkciói nem lesznek aktívak

Közösségimédia-sütik listája: act, c_user, datr, fr, locale, presence, sb, spin, wd, x-src, xs, urlgen, csrftoken, ds_user_id, ig_cb, ig_did, mid, rur, sessionid, shbid, shbts, VISITOR_INFO1_LIVE, SSID, SID, SIDCC, SAPISID, PREF, LOGIN_INFO, HSID, GPS, YSC, CONSENT, APISID, __Secure-xxx.


NEM FOGADOM EL
ELFOGADOM